sv

1000 TL Pandemi Destek Başvurusu Sonuçları Nasıl Sorgulanır

91 Okunma — 09 Şubat 2021 09:30
pandemi sosyal destek on basvurusu yapanlar dikkat tikla 1000 tl sosyal yardim parasi sorgula

Pandemi destek başvurusu ile ilgili yeni gelişmeler var! Son dönemlerde destek almak isteyen pek çok kişi, devletin bu konuda sunduğu hizmetine başvuru yaptı. 1000 TL pandemi destek yardımı ile ilgili yeni fazların başvuru sonuçları da yavaş yavaş yayınlanmaya başladı. Peki ama bu süreç nasıl işliyor? Gelin bütün detaylara birlikte göz atalım. Bildiğiniz gibi başvurular online olarak yapılıyor ya da PTT üzerinden yapılabiliyor. Peki sonuçlar nereden öğreniliyor? Hemen bakalım.

5ead13fe5542851928405540

Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ihtiyaç sahibi olan ailelere koronavirüs salgınından sonra 1000 TL sosyal yardım parası vermeye başlamıştı. Bu ödemenin 1. ve 2. fazda ödemeleri vatandaşlara verildi fakat 3. faz ödemeleri ne zaman verilecek merak ediliyor. Pandemi destek parası almaya hak kazanan kişiler PTT’den bir zarfın içinde bu paraları teslim alabiliyor.

3. fazda pandemi destek başvurusu alınıyor mu merak edilmeye başlandı. Konuyla ilgili açıklama geldi. Peki pandemi destek başvuru devam ediyor mu? Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk 1. ve 2. faz sosyal yardım paralarının yattığını 3. faz pandemi destek paralarının da verileceğini belirtmişti. Sosyal yardım paraları ne zaman yatacak?

Sosyal yardım paraları ne zaman yatıyor?

pandemi sosyal destek on basvurusu yapanlar dikkat tikla 1000 tl sosyal yardim parasi sorgula

Sosyal yardım paraları bugün itibariyle yatmaya başladı. Pek çok kişiyi ilgilendiren bu konu, özellikle desteğe ihtiyacı olan kişiler için oldukça önemli. Binlerce kişinin başvuru yaptığı koronavirüsten olumsuz etkilenen vatandaşlara maddi olarak destek sağlamak için verilen pandemi destek parası için başvuru yapan vatandaşlar, uzun süredir başvurularının sonuçlarını bekliyor.

Not: Sorgu için burayı tıklayın!

Geçtiğimiz Mayıs ayında dahi başvuru yapan vatandaşların henüz sonuçları sisteme eklenmedi. e-Devlet üzerinden Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre, pandemi destek parası başvurularının ilk iki fazı verildi. Şu an 3. fazının verilmesi için çalışmalar devam ediyor.

Pandemi destek parası alarak koronavirüs dönemindeki ekonomik olumsuzluklardan bir nebze de olsa nefes almak isteyen vatandaşlar, pandemi destek başvuru sonuçları ne zaman açıklanır merak ediyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde de pandemi destek başvurusunun 3. fazı ne zaman verileceğine dair net bir tarih bulunmamakta. Fakat muhtaç vatandaşlar sürekli araştırma yaparak, 1.000 liralık yardımdan faydalanmak istiyor.