2022 Doğum Borçlanması İçin Kredi Veren Bankalar ve Faiz Oranları Nelerdir ?

82 Okunma — 21 Aralık 2021 17:30
Devletsel.Com Basliklari Kurumsal 7 2

İçindekiler;

2022 Doğum Borçlanması İçin Kredi Veren Bankalar ve Faiz Oranları Nelerdir ?

Doğum borçlanması için kredi veren bankalar ve faiz oranları bütün kadınlar için oldukça önemlidir.

Doğum borçlanması için kredi veren bankalar ve faiz oranları, kadınların sahip olduğu borçlarını daha hızlı bir şekilde ödemesine olanak tanımaktadır. Çalıştığı süre zarfı boyunca hamile kalan kadınların büyük bir kısmı doğum iznine ayrılmak zorunda kalmışlardır. Ancak doğum izni ücreti, emeklilik için ödenmek zorundadır. Doğum izni için kredi veren bankalar ise şu şekilde sıralanmaktadır; garanti BBVA, Akbank, ziraat Bankası, Türkiye İş Bankası, Denizbank, Vakıfbank, Halkbank, yapı kredi olarak bilinir. Doğum borçlanması kredisi almayı istiyorsanız; Söz konusu bankalardan herhangi biriyle iletişim kurabilirsiniz.

Doğum Borçlanması İçin Kredi

Doğum borçlanması için kredi çekebilen kişiler de sahip oldukları mevcut duruma göre değişiklik göstermeye devam eder. Örneğin; üç çocuk için doğum iznine çıkmaya karar veren kişilerin üç tane çocuğunun olması gibi bir zorunluluk yoktur. Bu tamamen kişilerin kendi belirlemiş olduğu üst rakama bağlı olarak değişmektedir. Doğum borçlanması için sigortalı bir işte çalışıyor olmanız gerekmektedir. Eğer işini sigortalı değilse; doğum borçlanması yapmanıza gerek kalmayacaktır. Doğum borçlanmaları; ilk çocuk için 720 gün olurken ikinci çocuk için 1444 gün, Üçüncü çocuk için ise 2160 gün olarak belirlenmiştir.

Doğum Borçlanması Kredi Faizleri

Doğum borçlanması kredi faizleri konusunda araştırma yapmadan önce, SGK tarafından ödemelerinin hakkındaki bilgiyi içeren bir belge almanız gerekir. Belgenizi aldıktan sonra kredi başvurularınızı hızlı bir şekilde başlayabilirsiniz. Bankaların kredi faizleri ise dönem dönem değişiklik gösterebiliyor. Doğum borçlanmasına gireceksiniz, uzun zamandır kullanmaya devam ettiğiniz ve birlikte çalıştığınız bankalarınızla devam etmeniz sizin için en doğrusu olacaktır. Bankalarınızın size verdiği talimatları ve gereksinimleri tamamladıktan sonra ise; kaç tane çocuk üst limiti koyarak izin aldıysanız borç tutarınız da o şekilde olacaktır. Doğum borçlanmaları için gereken tutarı ödemezseniz emekli olma konusunda çeşitli problemlerle karşı karşıya gelebilirsiniz. Ancak hamile kaldığını süre içerisinde sigortalı bir işte çalışmıyorsanız; doğum borçlanmasına girmenize de gerek kalmayacaktır. Çünkü sigorta durumunuzda herhangi bir değişiklik olmayacaktır.

Devletsel.com ekibi olarak sizlere bu makalemizde umarız sizlere fayda sağlayabilmişizdir bu ve bunun gibi konular için sitemize burdan ulaşabilirsiniz.

 

Sıradaki içerik:

2022 Doğum Borçlanması İçin Kredi Veren Bankalar ve Faiz Oranları Nelerdir ?