sv

65 Yaş Üstü Sokağa Çıkma Yasağı Kalkıyor! İşte Bütün Detaylar!

85 Okunma — 27 Şubat 2021 11:24
6037de797152d80f509225fd

65 Yaş Üstü Sokağa Çıkma Yasağı Kalkıyor! İşte Bütün Detaylar!

65 yaş üstü için sokağa çıkma yasağı ile ilgili son durum pek çok kişinin beklentisini ön plana çıkarıyor. Devletsel sitesi olarak sizler için en azından güncel bilgileri derlemeye başlıyoruz. Bu süreçleri tek bir tıklama ile inceleyebilir ve ön plana çıkabilirsiniz.

65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı, Sağlık Bakanı Koca’nın normalleşme mesajları ile yeniden gündeme geldi. 10.00 ile 13.00 saatleri arasında dışarı çıkabilen 65 yaş üstü vatandaşlar için Bilim Kurulu Toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Koca’dan açıklama geldi. Gazetecilerin ’65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı kalkacak mı?’ sorusuna Sağlık Bakanı Koca, esneme yapılabileceği şeklinde yanıt verdi.

Koca, aşılama sürecine de vurgu yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan iller bazında kısıtlamaların kaldırılacağını belirtmişti. İşte, 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

65 yaş üstü yasak kalkıyor mu?

65 YAŞ ÜSTÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI BİTECEK Mİ

65 yaş üstü yasaklar ile ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan açıklama geldi. Koronavirüs salgınında risk grubunda yer alan 65 yaş üzeri vatandaşlara uygulanan yasaklar için aşılama süreciyle beraber yeniden değerlendirildi. Sağlık Bakanı Koca, 65 yaş üzeri için, “65 yaş üzerinde olup 2 haftasının daha tamamlanmadığını biliyoruz.

Ama süreçte 65 yaş üzerinde aşılama oranının yüksekliğine bağlı olarak illerde bu konuda bir esnetme yapılabilir.” dedi. Öte yandan kısıtlamaların esnetileceği illerde aşı ve vaka sayısı gibi durumlara bakılacağı daha önce Sağlık Bakanı tarafından da bildirilmişti.

Bakan Koca, konuşurken şu bilgileri verdi.

6037de787152d80f509225fb

İkinci aşıdan iki hafta sonra koruyuculuğu başlıyor. 65 yaş üzerinde olup 2 haftasının daha tamamlanmadığını biliyoruz. Ama süreçte 65 yaş üzerinde aşılama oranının yükseliğine bağlı olarak illerde bu konuda bir esnetme yapılabilir. Aşılama oranı da parametrelerin arasında yer alacak.

Gündemde yasaklarla ilgili gelişmeler, vakaların sayısına oranla düzenlenecek tekrar. Bu yüzden yapılacak olan güncellemeler ve düzenlemeler de ona göre organize edilecek.

 

  • Devletsel.com ekibimiz olarak umarız bu makalemizde sizlere bilgi paylaşabilmişizdir bu ve bunun gibi makaleler için sitemize burdan ulaşabilirsiniz

Sıradaki içerik:

65 Yaş Üstü Sokağa Çıkma Yasağı Kalkıyor! İşte Bütün Detaylar!