Aşı Pasaportu Nedir? Ne İşe Yarar? Güncel Detaylar!

118 Okunma — 18 Mart 2021 09:44
dijital asi pasaportu reuters 16 9 1614413772 880x495 1

İçindekiler;

Aşı Pasaportu Nedir? Ne İşe Yarar? Güncel Detaylar!

AB pek çok onay adına dijital aşı pasaportu hazırlıyor. Aşılarla ilgili pasaport çıkarlıması düşünülüyor. Bu durum genellikle devletlerin ne kadar aşı yapıldığına ya da hangi ülkelerin aşılarınnı yapıldığına ilişkin geniş bir çalışma bizlere sunuluyor. Devletsel olarak bu konuyu şöyle gündeme getiriyoruz.

Avrupa Birliği, geçtiğimiz günlerde bu durumla ilgili bir açıklama yaptı ve genel bir süreçle ilgili çözümleri ön plana çıkardı. Geleneksel bir beklenti ve özellikle güvenli ülke giriş çıkışlarıyla ilgili seçenekler için detaylı bir inceleme ve analiz yapılıyor. Ülkemizde aşılar yapıldıktan sonra aşı pasaportu çıkarma konusunda nasıl bir inceleme yapılacak henüz bilmiyoruz ama süreç olarak da beklentilerin tamamını ön plana çıkarabiliyoruz. Türkiye Çin aşısı ile ilgili sorunları çözdürüp aşının pasaport sürecini halledemezse turizm için de büyük kayıp yaşayacak.

AB içinde onaylanan aşılar!

shutterstock 1821656393 16 9 1610511548 880x495 1

Çin aşısı ile ilgili AB üzerinde onaylanmayan bu aşılar büyük bir kayıp yaratabilir. Bu yüzden bir şekilde devletlerin birleşip bu duruma dair bir çözüm üretmesi gerekiyor. Genel olarak baktığımız zaman aşılarla ilgili her türlü duyuruyu ve seçenekleri kullanmak için güncel detaylara erişebilirsiniz ve bunları da kendi içinde kullanabilirsiniz. Zamana dair daha rahat, daha ayrıcalıklı ve fırsat odaklı büyümeler için tek bir tıklama yeterli olacaktır. Günümüzün en önemli süreçlerinden olan bu aşı süreçlerini kolaylıkla kullanabilir ve inceleyebilirsiniz. Devletimiz tarafından ne gibi yeni çalışmalar ve kolay kullanımlar yapılacak hepimiz merak ediyoruz. Bakalım süreçle ilgili çalışmaları nasıl göreceğiz ve ne gibi ilerletme yapacağız.

Sıradaki içerik:

Aşı Pasaportu Nedir? Ne İşe Yarar? Güncel Detaylar!