sv

En Yakın Sağlık Ocağından Randevu Nasıl Alınır? Aile Hekimi Bilgisi!

121 Okunma — 06 Nisan 2021 07:33
Devletsel 3

En Yakın Sağlık Ocağından Randevu Nasıl Alınır? Aile Hekimi Bilgisi!

YAile hekimi randevu al nasıl yapılır? Bu konuya dair sitemizde güncel bir anlatım sergiliyoruz. Bildiğiniz üzere pek çok sağlık ocağı için artık işler randevu ile ilerliyor. Bu yüzden de bazen çok yoğun olunabiliyor. Bu yüzden de doktorlar artık randevu ile hasta kabul ediyorlar.

Randevu almak için hızlı giriş yazısına tıklayabilirsiniz!

buraya tiklayin 1

Aile hekimi randevu alma işlemleriyle ilgili olarak vatandaşlar tarafından çok sık konuşulan bir konu var. Bu konu da insanların nasıl randevu alacağı ile ilgili oluyor. Bir şekilde sağlık kuruluşlarını kullanarak randevu almak istiyor olabilirsiniz. ASM yani aile sağlık merkezleri tarafından ön plana çıkarılan pek çok seçenek için sizler de randevu yapısına erişebilirsiniz. Grip aşısı, zature ya da benzeri muayene gibi işlemler için hemen hemen pek çok hastanede randevu yapılıyor.

Aile hekimi randevu alma nasıl yapılır?

aile hekimi randevu alma nasil yapilir2

Bu aslında çok basit bir işlem. Ülkemizde sağlık sektörü ve sağlık hizmetleri denince karşımıza çıkan ilk sektörlerden ve ilk basamak sağlık hizmeti olan Sağlık Cağı randevu alma işlemleri için online seçenekleri rahatlıkla kullanabilir ve ön plana çıkarabilirsiniz. Bunun için de pek çok seçenek var. Aile hekimi randevu nasıl alınır sorusunun cevabını aşağıda da rahatlıkla görebilirsiniz.

Aile hekimi randevusu alınır mı?

aile hekimi randevu alma nasil yapilir3

Aile hekimleri özellikle büyük şehirlerde aktif olarak hasta sayısını bölüştükleri için devlet hastanelerinde ve özel sağlık ocaklarında bu konuda bri çalışma yürütüyor. Yani hastanelere gidildiği gibi aile hekimlerine de gitmek için bir randevu almanız gerekiyor.

Aile hekimi MHRS randevu nasıl alınır?

Öncelikle şu aşamalara dikkat edin:

  • MHRS.gov.tr adresine girin
  • Sitenin ana sayfasında yer alan randevu al seçeneğine tıkayın
  • T.C kimlik numaranızla giriş yaptığınız sitede bu sayfayı inceleyin
  • Başarılı bir şekilde yapılan girişlerde MHRS şifrenizi rahatlıkla kullanabilirsiniz
  • Buradan randevu almak istediğiniz sürece ulaşmak için tıklama yapın ve aile hekiminizden randevunuzu alın!

Sağlık ocağını arayarak randevu alma nasıl yapılır?

aile hekimi randevu alma nasil yapilir4

Bunun için bağlı olduğunuz sağlık ocağını aramak için telefon numarası yeterli olacaktır. Bu sayede aile hekiminizden randevu alabilir ve hemen muayene olabilirsiniz.

Devletsel.com ekibi olarak sizlere bu makalemizde umarız sizlere fayda sağlayabilmişizdir bu ve bunun gibi konular için sitemize burdan ulaşabilirsiniz.

Sıradaki içerik:

En Yakın Sağlık Ocağından Randevu Nasıl Alınır? Aile Hekimi Bilgisi!