sv

AÖF Kayıt Yenileme Son Tarih Ne Zaman?

103 Okunma — 25 Şubat 2021 11:44
5e5fdc380f25440f0c10b2be

AÖF Kayıt Yenileme Son Tarih Ne Zaman?

AÖF kayıt yenileme ile ilgili bu hafta oldukça yoğun geçiyor. Öğrenciler bir şekilde kayıt tarihini yenilemeye çabalıyor. Peki ama kayıt tarihleri ne zaman yenileniyor ve nasıl bir süreç bizleri bekliyor. Gelin hemen anlatalım. Devletsel ailesi olarak sizinle ilgili bu süreçlerin tamamını ön plana çıkarıyor ve incelemeye devam ediyoruz.

AÖF kayıt yenileme tarihleri 15 Şubat’ta başladı. Pek çok bölümde ve alanda eğitimini sürdürmek isteyen öğrenciler için bir süreç başladı ve kişiler bir şekilde eğitimlerini sürdürmek adına yeniliklere başladı. Bu yüzden online olarak işleri daha iyi bir şekilde toplamak isteyenler, yeni kayıtlarını yeniliyor. AÖF bahar dönemi yenileme işlemleri 26 Şubat’ta sona erecek.

602b685118c77322c8cccaee

Ders seçimi yapılmadan bankada ödeme bilgileri oluşmayacak ve öğrenciler kayıt yenileme yapamayacaklar. Ücret ödeme işleminin ise Ziraat Bankası’na yapılması gerekiyor. Bu yüzden bu işlemleri online olarak yapabiliyorsunuz. İsteklerinize ya da ihtiyaçlarınıza göre ilerledikten sonra, bu konuda bir sorun yaşamazsınız aslında. Lakin süreçlerin takipçisi olmakta da fayda var.

AÖF kayıt yenileme son tarih ne zaman?

aof kayit yenileme islemleri basladi

 

AÖF kayıt yenileme işlemleri 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başladı, 26 Şubat 2021 Cuma günü saat 23:30’da sona erecek. Ders seçimi yapılmadan bankada ödeme bilgileri oluşmayacak ve öğrenciler kayıtlarını yeniletemeyecektir.

Kayıt yeniletecek öğrencilere Fakülte tarafından ders ataması yapılmayacak, öğrenci 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders seçebilecektir. Bu işlemler aof.anadolu.edu.tr adresi Ders Seçimi (Ekle/Sil) Otomasyonu bağlantısından öğrenci şifresi veya e-devlet şifresi ile yapılacaktır.

5e5fdc380f25440f0c10b2be

Bu işlemleri online olarak yapmak için birkaç tıklama işlemi yeterli olacak. E devlet üzerinden de süreçlerin takipçisi olabilir ve hızlı bir şekilde kayıt yenileme yapabilirsiniz. Ders seçimi yaptıktan hemen sonra ödeme ekranına erişebilirsiniz. Online olarak ön plana çıkarılacak olan bu süreçleri rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

AÖF Kayıt Yenileme Son Tarih Ne Zaman?