AÖF Kayıt Yenileme Ücreti Ne Kadar? AÖF Kayıt Yenileme Tarihi Değişti Mi?

187 Okunma — 25 Şubat 2021 11:50
aof kayit yenileme islemleri basladi

İçindekiler;

AÖF Kayıt Yenileme Ücreti Ne Kadar? AÖF Kayıt Yenileme Tarihi Değişti Mi?

AÖF kayıt yenileme tarihleri değişti mi? Kayıt yenileme süreçleri nasıl ilerliyor? AÖF kayıt yenileme tarihi ve kayıt yenileme ücretleri konusunda yeni bir duyuru yapılıyor. Bu süreçlerin hepsini ön plana çıkarmak için size bir rehber hazırladık. Devletsel sitesi olarak en azından AÖF süreçlerini inceleyebilir ve ön plana çıkarabilirsiniz.

Kayıt yenileme ücretleri, harç ücretleri ve ders yenileme ücretleri derken AÖF ile ilgili oldukça geniş bir ödeme seçeneği çıkıyor karşımıza. Bununla ilgili kararname şu şekilde işliyor:

Kayıt yeniletecek öğrenciler, ilgili Cumhurbaşkanlığı Kararı gereğince; sınav hizmetleri, basılı malzemeler ve diğer hizmetler karşılığı olan ve Anadolu Üniversitesince belirlenen staj/uygulama dersi bulunmayan programlarda (Açıköğretim Fakültesi Sosyal Hizmet Programı Hariç) alt limit ?285,00, Açıköğretim Fakültesi Sosyal Hizmet Lisans Programında alt limit 405,00 ve tekniker unvanı verilen programlarda alt limit 305,00 olup alınan dersin kredisine göre değişen Dönem Öğretim Gideri tutarını ödeyeceklerdir.

Uygulama dersi bulunan programlara kayıt yeniletecek öğrencilerin uygulama dersini aldığı ilgili dönemde dönem öğretim giderine her bir uygulama dersi için ?80.00 ilave edilecektir. Laboratuvar dersi bulunan programlara kayıt yeniletecek öğrencilerin laboratuvar dersini aldığı ilgili dönemde dönem öğretim giderine her bir laboratuvar dersi için 120.00 ilave edilecektir.

AÖF Kayıt yenileme  son tarih değişti mi?

5e5fdc380f25440f0c10b2be

Profesyonel bir eğitim sürecinde insanların isteklerine cevap verebilmek adına, pek çok kişinin isteğini ön plana çıkarabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. AÖF kayıt yenileme son tarihler ne zaman değişti ya da yenileme son tarih değişti mi gibi sorular için sizlere bir cevap hazırlıyoruz.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi kayıt yenileme işlemleri başlıyor. Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2020-2021 Öğretim Yılı Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemleri 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayıp 26 Şubat 2021 Cuma günü saat 23:30’da sona erecek.

Yapılan duyuruya göre, öncelikle öğrencilerin ders seçimlerini yapması gerekiyor. Duyuruda öğrencilere ‘Ders seçimi yapılmadan bankada ödeme bilgileri oluşmayacak ve öğrenciler kayıtlarını yeniletemeyecektir.’ uyarısı yapıldı.

Bu süreçlere göre yapılacak işlemleri ön plana çıkarabilirsiniz ve yeni bir kayıt dosyası oluşturabilirsiniz.

Sıradaki içerik:

AÖF Kayıt Yenileme Ücreti Ne Kadar? AÖF Kayıt Yenileme Tarihi Değişti Mi?