Araç Satış Vekâletname Örneği İndir

73 Okunma — 18 Aralık 2021 08:58
3 32

İçindekiler;

Araba satmak için vekâletname almak için gerekli belgeler, ismini açıklanacak kişinin kimlik numarası, satılacak arabanın ehliyeti, ehliyet sahibinin kimliği ve 2 adet vesikalık fotoğraf ile herhangi bir notere başvurabilirsiniz. Noter ile araç satışı için vekâlet ücretinin 90 ile 120 TL arasında olduğunu unutmayınız. Eklediğiniz her öğe ücreti artıracağından bunu bir sır olarak saklayın. Noterde bekleme süresine bağlı olarak kısa sürede, ortalama 10 dakikada bir araba satmak için vekâletname düzenleyebilirsiniz.

Vekâletname Nasıl Verilir?

Vekâletname nasıl verilir, araç alıp satmak için vekâlet verirken dilediğiniz gibi eşya ekleyebilir, değiştirebilir ve süre sınırı belirleyebilirsiniz. Sadece yetkilendirdiğiniz kişinin imzasına yetki verebilir veya trafik jurnali işlemleri, sigorta işlemleri, araç satış bedelinin tamamı dâhil olmak üzere tüm vekâletname verebilirsiniz.

Araba Satmak İçin Vekâletname Verilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Araba satmak için vekâletname verilirken nelere dikkat edilmelidir? Bu durumda normal bir vekâletnamede yer alması gereken veya nasıl bir insan veya nasıl bir ciro yaptığınızı bilinmediği için dikkat etmeniz gereken unsurları bulunur. Aslında 4 ana nokta var, bunları aklınızda tuttuğunuz sürece herhangi bir sorun yaşamazsınız.

1 56

Bir yandan, 34 ABC 34 kayıt numarasına sahip bir aracınız var ve bunun için bir vekâletname vermek istiyorsunuz. Bu durumda vekâletname vermek istediğiniz kişi veya kurum ise aracınızın plakasını vekâletnameye ekleyin. Bu vekâletname ile örneğin adınıza kayıtlı başka bir araca karşı dava açmanız gibi bir durum ortaya çıkabilir. Vekâletnamenize süre eklemeyi unutmayınız. 10 gün 15 gün 1 ay olsun

Aracınızı Sattığınız Kişi ile İletişimde Kalın

Aracınızı sattığınız kişi ile iletişimde kalın ayrıca aracın tam değerini de hesabınıza ekleyebilirsiniz. (Hareket edenler hariç)Yetkilendirdiğiniz kişinin sizin adınıza başka bir kişiye yetki vermesi gibi bir yazı var dikkatli olmanızda fayda var. Yani A şahsına vekâlet verdiniz, odaya girdiniz ve B şahsına vekâlet verdiğinizi, arada bir şikâyet olabileceğini ve dikkatli olmanız gerektiğini söylediniz.

  • Temsil Yetkilisi
  • Araç Plakası…
  • Marka… .
  • Model…
  • Tür…
  • Bir Çeşit…
  • Motor Seri Numarası:
  • Şase Seri Numarası. .

Araç satılırken vekâletname örneği   Yukarıda plaka, marka, model, tip, tip, motor seri numarası, şase seri numarası araç sahibini temsilen yazılı olan aracı her koşulda ve bedelle hem kesin hem de mal olarak satarak fiyatı almak için, (işlemek) Sorumlu noterler nezdinde ticari yazılar düzenlemek gerekir.  Ve imzalamak, gerekirse sözleşmeyi feshetmek, kalan alacaklar için senet almak, belirtilen süre içinde tahsil etmek, gerekli yasal işlemleri başlatmak, alıcı lehine tam olarak izin vermek.

Borcun ödenmesi, mülkiyetin rezerv altında satılması durumunda mülkiyetin muhafaza edilmesi. Aracın alıcı tarafından üçüncü bir kişiye satılmasını kabul etmek, kaybolanlardan ruhsat almak için ilgili turizm büroları veya büroları ile iletişime geçmek, ruhsat talep etmek ve almak, teslim ve teslim tutanaklarını imzalamak, sahip olunacak belge ve belgeleri ibraz etmek.

2 44

Arabanın hurdaya çıkarılmasının talep edilmesi, hurdaya çıkarılması için belgelerin alınması, ilgili belgelerin vergi dairesine kaydının silinmesi için başvuruda bulunulması gerekir.  Arabanın geçici kayıt belgesinin imzalanması, arabanın seçeceğiniz karayolu trafik dairesine teslim edilmesi, kabul edilmesi sicil kaydı yaptırmak, araç kullanmayı bırakmak, çekici belgesi almak, araç sahibinin adına düzenlenen motorlu taşıt mali mesuliyet sigortasını iptal ettirmek, belgeleri düzenlemek ve imzalamak.

Tarafınızca vergi yükümlülüğünün tesis edilmesi için tüm resmi merciler ve merciler nezdinde yukarıdaki hususlarla ilgili poliçe almak, sulh ve hacizden kaçınmak, mektup almak, her türlü hukuki ve özel işlemleri yapmak ve imzalamak, sorumlu vergi dairesine başvurun. Ve vergi numarası almak, tatilde olan diğer kişilerin nakli, atanması ve işten çıkarılması ile bireysel izinler, diplomalar ve izinler almak için: … (TR-ID: … .) vekil olarak.

Avukat: Bir araba satmak için vekâletname noter tarafından verilir. Yetkili bir kişi, ehliyet sahibi adına aracı başka bir kişiye satabilir. Araba tam satış fiyatını alabilir. Ruhsat sahibi tarafından verilen vekâletnameler genişletilebilir veya daraltılabilir. Vatandaşlar tarafından son dönemlerde en çok merak edilen konular arasında yer alan bu konuya bu şekilde cevaplar verilebilir.

Devletsel.com ekibi olarak sizlere bu makalemizde umarız sizlere fayda sağlayabilmişizdir bu ve bunun gibi konular için sitemize burdan ulaşabilirsiniz.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Araç Satış Vekâletname Örneği İndir