Aşı Randevusu Nasıl Alınır? Aşı Randevu Ekranı İçin Tıklayın 60 Yaş Üstü Aşı Randevusu Alma!

156 Okunma — 04 Nisan 2021 10:48
Asi nasil olunur asi randevusu nasil alinir asi randevuAşı randevusu oluşturma
konusunda gündemde şuan pek çok bilgi var. Özellikle Sağlık Bakanlığı tarafından ön plana çıkarılan yeni bilgilerle birlikte, yeni aşı gurubuna geçileceği netleşti ve ortaya çıkarıldı. 60 yaş ve üzeri için eşleri aşılama süreçleri de başladı diyebiliriz. Randevu MHRS üzerinden ve E nabız üzerinden alınabiliyor. Peki ama bu süreç nasıl işleyecek? Nasıl randevu alınıyor? İşte detaylar!

Aşı randevusu online olarak alınabiliyor ve bu sayede pek çok kişi telefonla uğraşmadan aşısına erişebiliyor. 60 65 yaş gurubu arasındaki kişiler için aşılama sistemine geçildi diyebiliriz. Yeni guruba geçilmeyişle birlikte aşı randevusu oluşturma konusu da değişiyor. MHRS üzerinden aşılar oluşturulabiliyor. Ayrıca isterseniz telefon yoluyla da randevusu alabiliyorsunuz. Peki bu nasıl yapılıyor?

60 yaş üstü aşı randevusu nasıl alınır?

Asi nasil olunur asi randevusu nasil alinir asi randevu2

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamaya göre, 60 yaş ve üzeri için eşlerle ilgili randevu süreçleri başladı ve ön plana çıkarılmaya devam ediliyor. Risk grupları için de durumlar çok değişken ve online bir yapıda ilerlemeye devam ediliyor. T.C kimlik seri numarası son 4 hanesini 2023 e mesaj atıyorsunuz ve randevunuz oluşuyor. Tabi bu konuda size geri dönüş yapılıyor. Sonrasında süreç işliyor. Ayrıca mhrs.gov.tr üzerinden ve enabiz.gov.tr üzerinden de aşı randevularına erişebiliyorsunuz.

Bu konularda daha fazla bilgi almak için online yöntemleri ve çözümleri kullanmanız yeterli olacaktır. Sizin için sürekli değişen ve yenilenen süreçlerde bu çalışmaları kullanmanız gayet rahat ve kolay bir seçenek oluşturacaktır.

Sıradaki içerik:

Aşı Randevusu Nasıl Alınır? Aşı Randevu Ekranı İçin Tıklayın 60 Yaş Üstü Aşı Randevusu Alma!