sv

Aşı Randevusu Nasıl ALınır? MHRS Randevusu Nasıl Alınır?

139 Okunma — 12 Şubat 2021 13:00
0x0 koronavirus asi randevusu alma islemi asi randevusu nasil alinir 1612958618383

Aşı Randevusu Nasıl ALınır? MHRS Randevusu Nasıl Alınır?

Koronavirüs aşısıyla ilgili olarak pek çok kişi yeni bir randevu almak istiyor. Geçtiğimiz tarihlerde sağlık çalışanlarının aşılanmasının ardından 75 yaş üzeri vatandaşların aşı olmaları gerekiyor. Hal böyle olunca; aşı randevusu nasıl alınır sorusunun yanıtı ile işlemlere dair detaylar sorgulanmaya başlandı. Bilindiği üzere aşı randevuları e-Devlet ve MHRS sistemi üzerinden yapılacak işlemler doğrultusunda tamamlanmaktadır.

752x395 koronavirus asi randevusu alma islemi asi randevusu nasil alinir 1612958610430

Peki ama randevu nasıl alınır? MHRS veya e-Devlet üzerinden gerekli bilgiler girilerek aşı randevusu alınabilmektedir. Sisteme giriş yaparak çıkan bilgiler doldurulur ve kişinin aşı hakkının olup olmadığı bu bilgiler doğrultusunda ortaya çıkmaktadır. Bir sonraki adımda ise hastane ve hekim seçimi yapılarak aşı hakkı olan vatandaşlar işlemlerini tamamlamaktadırlar. İşte koronavirüs aşı randevusu alma işlemleri ve detayları!

MHRS veya e – Devlet sayfasını açın, ardından T.C kimlik numaranız ve şifrenizi isteyen bir ekran karşınıza çıkacak onları doldurun. Sisteme giriş yaparak aşı hakkınızın olup olmadığını sorgulamanız gerekiyor. Bir sonraki adım ise hastane ve hekim seçimi yapabiliyorsunuz.

Aşı Randevusu Nasıl Alınıyor?

0x0 koronavirus asi randevusu alma islemi asi randevusu nasil alinir 1612958618383

Randevu nasıl alınıyor? Gelin bu konuya dair ön plana çıkarılan seçimleri incelemeye başlayabilirsiniz. Birinci aşamada sağlık kurumlarında çalışanlar aşılandı. Ardından 90 yaş üstü vatandaşların aşılanması yapıldı. Bakan Koca’nın Bilim Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklama ile 75 yaş ve üstü vatandaşların aşıları randevu ile yapılmaya başlandı.Sonrasında 65 yaş üstü bireyler aşılanacak.

İkinci aşamada öncelikli sektörler aşı olacak. Bakanlıklar, kritik görevlerdeki kişiler, cezaevleri, eğitim sektörü, gıda sektörü ve 60-64 yaş arası bireyler. Ardından 50-64 yaş arası kişiler.Üçüncü aşamada, kronik hastalığı olan kişiler ve diğer yaş grupları.Dördüncü aşamada ise aşılanma sırası geldiği halde zamanında aşı yaptırmayanlar aşılanacak.

Devletsel.com ekibi olarak sizlere bu makalemizde Aşı Randevusu Nasıl ALınır? MHRS Randevusu Nasıl Alınır? konusunu ele aldık bu ve bunun gibi konular için sitemize burdan ulaşabilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Aşı Randevusu Nasıl ALınır? MHRS Randevusu Nasıl Alınır?