sv

Bilim Kurulu Açıkladı! Yerli Aşı Geliyor! İşte Aşılanma Tarihleri!

122 Okunma — 18 Mart 2021 09:47
thumbs b c 77e803cf960deb2b2bfa9fa571975cd2

Bilim Kurulu Açıkladı! Yerli Aşı Geliyor! İşte Aşılanma Tarihleri!

Bilim Kurulu Açıkladı! Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan yeni duyuru ve çalışmalara göre Bilim kurulları da güncel olarak pek çok noktada duyuru yapıyor. Bu süreçler ve yeni nesil seçenekler adına çok daha farklı ve etkili bir çalışma ön plana çıkarılıyor. Prof. DR. Levent Akın, yerli koronavirüs aşısının üretildiği tarihle ilgili duyuruların tamamına karşımıza çıkan belgelerle cevap veriyor. Levent Akın, bu konuda geliştirme çalışmalarının devam ettiğini söylüyor.

Yaz aylarına dair biraz daha vaka sayısını azaltmaya yönelik çalışacaklarını söyleyen Prof. Dr. Levent Akın, geliştirme çalışmalarında da son hız ilerleme kat ettiklerini söyledi. Dikkat çeken açıklamalar içerisinde de pek çok konuya yönelik bir hizmet oluşturduğunu söyleyen ekip, bu süreçte de mesafeli ve maskeli yaklaşımların ve hijyenin ihmal edilmemesi lazım diyerek süreci ilerlemeye başlattı.

2021 yılında biraz daha sert bir şekilde maske ve kullanımları artacak diyen Akın, bu süreçle ilgili aşılarla ilgili yeni düzenlemelerin olacağını söylüyor.

Aşı tedariğinde sıkıntılar oluyor!

thumbs b c 17aa102301a94584ae800fbcc4a77fe8

Aşının tedarik sürecinde sıkıntılar yaşadıklarını söyleyen profesör, bu süreçle ilgili olarak 2022 bahar aylarında epeyce rahatlama olacağından bahsetti ve bunun sebebinin de yeteri kadar aşı konusunda ön plana çıkacağını sağlıyor. Toplumda yeteri kadar aşı konusunda bağışıklık oluşursa hastalığın ve verimin daha da dengeleneceğini söylüyor. Bunun güzel örnekleri şu şekilde ön plana çıkarılıyor.

18-40 yaş gurubunda yasaklara kaşı umursamaz davranış değişikliği!

bes baslikta yerli asi ile ilgili merak edilenler 821101 5

18 ile 40 yaş gurubu yasaklara genellikle uymuyor. Bu yüzden yasaklar konusunda istekli olup olmamak da önemli oluyor. Yaş guruplarının bu süreçte çok daha dikkatli olması gerekiyor. Herkes kendi için bir yenilik ve bir denge yaratıyor ve süreçler de bu şekilde ilerlemiş oluyor. Yapılacak olan yeni çalışmalar, yeni süreçler ve yeni beklentiler hepimize göre bir yapıda ilerliyor. Bu yüzden de çok fazla, çok etkili ve çok daha değişken bir süreçte hizmetleri kullanabiliyorsunuz.

Bu gurupla ilgili olarak dikkatsiz davranıldığı düşünüldüğü için, yaşlarla ilgili önlemler de etkili olmuyor. Bu yüzden bağışıklık konusunda herkes üzerine düşeni yaparak bir şekilde ilerleyebilirse, olanakların kullanımı konusunda da destekler sürekli değişebiliyor.

Devletsel.com ekibi olarak sizlere bu makalemizde umarız sizlere fayda sağlayabilmişizdir bu ve bunun gibi konular için sitemize burdan ulaşabilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Bilim Kurulu Açıkladı! Yerli Aşı Geliyor! İşte Aşılanma Tarihleri!