Çalışmayana Kredi Veren Bankalar Listesi

52 Okunma — 11 Aralık 2021 08:47
2 21

İçindekiler;

Çalışmayana Kredi Veren Bankalar Listesi

Çalışmayana kredi veren bankalar listesi çalışmayan, kefilsiz kredi almak isteyen kişilerin merak ettiği bir konular arasında yer alır. Gelir belgesine gerek olmadan kredi vermekte olan bankalar, maaş bordrosu gibi gelir belgelerinin çeşitlerini de talep etmemektedirler. Bu bankalardan kredi kullanmak için kredi notu önem taşıyan bir faktördür.

Gelir belgesi bulunmadan kredi vermekte olan bankalar, vermiş oldukları kredinin ödenmesi için bir güvenceye gereksinim duyarlar. Bu teminat, genelde kredi kullanan insanın üstüne olmakta olan bir mal varlığı veya geleceği belgelerle ispatlanabilmekte olan bir para olabilir. Bu biçimde verilecek kredinin geri ödeneceğine dair güvence oluşturulur. Hiç geliri bulunmayan kredi çekebilir mi? Evet çalışmayan sigortasız insanların kredi çekebilmesi mümkün olabilir. Öğrenciye, ev hanımlarına kredi veren banklar da bulunur.

Sigortasız Kredi Veren Bankalar

Çalışmayana kredi vermekte olan banka var mı? Sigortası bulunmayan çalışmayan insanlara kredi vermekte olan bankalar hangileri sualleri işi olmayıp nakit gereksinimlerini karşılamak için krediye gereksinim duyan bireyler kısmından yoğun olarak araştırılmaktadır.

Kredi, normal koşullar alt kısmında derli toplu geliri ve aşırı ödeme performansına paralel olarak verilmekte olan bir bankacılık ürünü iken kimi bankaların bu noktada daha gevşek davrandıkları belirli bir şekilde görülmektedir. Kimi bankaların daha önce olan ödemeleri ve kredi ürünleri kullanımını göz önünde tutarak belli olan müşteri limitleri dâhilinde onay verdikleri insanlar bulunuyor.

1 32

Gelir Belgesi olmadan Kefil istemeden Çalışmayanlara Kredi Veren Bankalar

Hangi bankalar gelir belgesi olmadan kefil istemeden çalışmayanlara kredi veren bankalar suali sorulmaktadır. Maaş bordrosuz kredi vermekte olan bankalar bulunur. Ne şekilde müracaat yapacağınızı ne denli kredi alabileceğinizi öğrenebilmek mümkündür. İşsizlere kredi vermekte olan bankalar, teknolojik gelişmeler daha sonrasında ortaya çıkmış ve rakamları da giderek yükselmeye başlamıştır.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık kredi çekebilmek için banka şubesine gitmenize ve vesikalarca müracaat formu imzalamanıza gerek yoktur. Yalnızca Web bağlantısıyla, hatta ve hatta Web bağlantısı olmasa bile SMS yoluyla birkaç dakikada anında onaylı çabuk kredi müracaatı yapabiliyor, müracaatınızın onaylanması durumunda paranızı hiç zaman kaybetmeden mobil bankacılık programlarından hesabınıza alabiliyorsunuz.

Bu hizmeti sunmakta olan bankalar, kredi notu yüksek olmakta olan insanlardan gelir belgesi dâhi istememektedir. Hal böyleyken çalışmayan insanlara kredi imkânı da sağlanmış oluyor. İşsiz olan ve herhangi bir gelir belgesi beyanında bulunmayan kişilerin kredi alabilmesi mümkündür. Her banka bu şekilde kredi imkânı sunmazken bu imkânı kişilere veren banklar da bulunmaktadır.

İşsizlere Kredi Veren Bankalar

Gelir belgesi ve sigorta girişi bulunmayan İşsizlere kredi veren bankalar şu şekilde sıralanabilir;

 • Vakıfbank
 • ING Bank
 • Ziraat Bankası
 • Türkiye Ekonomi Bankası
 • Fibabanka
 • Garanti Bankası
 • Denizbank
 • Aktifbank
 • Türkiye İş Bankası
 • Yapı Kredi Bankası

Bu bankalardan alınacak kredilerde insanlara gönderilecek belgeler içinde gelir belgesi istemi bulunmamaktadır. Ancak bu bankaların bütün kredilerinde gelir belgesinden muaf olma gibi bir pozisyon söz konusu değildir. Yalnızca bu bankaların devresel olarak yaptıkları gelir belgesiz kredi kampanyalarında, gelir belgesine gerek olmadan kredi kullanabilmek mümkün hale gelir.

Aynı vakitte istenen kredi koşulları, gelir belgesi istenmese de her bankada farklılık gösterir. Bazı bankalar gelir belgesi yerine tapu gösterme isteyebilir, kimi bankalar yalnızca 12 ay vade ile düşük miktarlarda kredi verilmesini makul bulabilir. Bankadan bankaya bu nitelikler parametrelik gösterir.

Bu bankaların en büyük istekleri kredi notunun aşırı olmasıdır. Her banka, vermiş olduğu kredinin geri ödeneceğine dair teminat ister. Bu bazı durumlarda kredi notu, bazı durumlarda kefil olur. Yalnız bankaya teminat vermemeniz halinde kredi alabilme olasılığınız düşer.

Akbank Gelir Belgesiz Kredi

Maaş bordrosu bulunmayan, çalışmayan, geliri bulunmayan insanlara hangi bankalar kredi vermekte, merak edilen bir konudur. Bu bankalar arasında Akbank gelir belgesiz kredi veren bankalar arasında yer alır. Aynı zamanda başka bankalarda bu şekilde kredi verebilmektedir.

İşsizlere kredi vermekte olan bankalar şunlardır;

 

 • TEB
 • ING Bank
 • Odeabank
 • Akbank
 • N Kolay Kredi
 • QNB Finansbank
 • Enpara

İnternet üstünden şubesiz olarak hizmet vermekte olan bankalar, gerekli evrakları çevrimiçi imza ile sizlere yollamaktadır. Bu sebeple bu bankalardan kredi almak için banka şubelerine gitmeden de kredi alabilirsiniz.

 • Devletsel.com ekibi olarak sizlere bu makalemizde umarız sizlere fayda sağlayabilmişizdir bu ve bunun gibi konular için sitemize burdan ulaşabilirsiniz.
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Çalışmayana Kredi Veren Bankalar Listesi