Çalışmayana Kredi Veren Bankalar

49 Okunma — 17 Aralık 2021 12:47
2 40

İçindekiler;

Çalışmayana Kredi Veren Bankalar, sigortalı işi olmayıp düzenli kazanca sahip olan kişiler için hizmet veren bankalardır. Ekonomik ihtiyaçlar zaman zaman kredi almayı zorunlu hale getiriyor. Özellikle iş yapmak ya da borçlarını tek kalemde kapatmak isteyenler için kredi kullanmak en mantıklı yollardan biridir. Bu noktada bankalar müşterilerinin çalışmasa dahi, teminat gösterebilecekleri birikimleri ya da gayrimenkullerini baz alarak kredinin çıkmasını onaylıyor.

Anında Kredi Veren Bankalar

Birinci derece aile yakınlarından ya da akrabalardan anında borç almak günümüz koşulların da herkesin sahip olduğu bir imkân değil. Bu olanağı kurumsal bir çatı altında gerçekleştiren kurumlar anında kredi veren bankalar olarak pek çok kişinin başvurduğu ilk yerler oluyor.

Kredinin ilk seferde onaylanması genellikle zor olan, özellikle yüksek tutarlı kredilerde zorlayıcıdır. Nakit ihtiyacının zamanında karşılanmasına öncelik veren bankalar arasında; İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası ve Akbank direkt kredi olanağı sunuyor.

1 52

Anında kredi çekebilmek için elbette bankaların nezdinde önemli bir yere sahip olan kredi notunun hatırı sayılır bir düzeyde olması gerekiyor. Kara listeye alınmaya ramak kalmış müşterilere hiçbir banka kredi vermek istemez. Bu nedenle düzenli kredi kartlarını ödeyen, birçok ödemesini banka yoluyla yapan müşteriler ihtiyaç halinde anında kredi olanaklarından yararlanabilir.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2021

Bilindiği üzere bankalardan kredi almak için başvuru yapıldığında istenen ilk belge gelir belgesi oluyor. Ödemesini düzenli yapacağından emin olmak için bu belgeyi isteyen bankaların bazıları gelir belgesiz kredi veren Bankalar 2021 ile de kredi verebiliyor.

2 40

Yüksek tutarlı krediler için mutlaka teminat önemli bir kriter olurken, 10.000 TL’ye kadar olan miktarlar için birçok banka gelir belgesi şartı aramıyor. Faiz oranları yüzde 1,5 ile 2,5 arasında değişen rakamlarla ihtiyacı olanlar başvuruda bulunarak nakit ihtiyacını karşılayabiliyor. Denizbank, Fibabank ve Aktif bank gelir belgesi sorgulamadan kredi alınabilecek başlıca bankalar arasındadır.

Ziraat Bankası İşsizlere Kredi

Kamu bankalarının birçoğu işsizlik sürecinden geçen müşterilerini zorda koymamak adına kredi veriyor. Bu isimlerden biri olan Ziraat Bankası işsizlere kredi verirken çok az şart ararken, mobilden ya da ATM üzerinden de kredi başvurusunu kolaylaştırmış durumda.

İşsizlik döneminde biriken ödemelerin zamanında yapılması ve mevcut borçların ertelenmesi için büyük fırsat sunan bankalar, 2020 yılının başlarında türeyen Pandemi ile daha değerli bir hal almıştır. Salgın nedeniyle işleri bozulan ve karantina günlerinde mağdur olan iş yeri sahipleri ya da bireysel müşteriler Ziraat Bankası’na müracaatta bulunarak nakit ihtiyaçlarına karşılık bulabilirler.

Akbank İşsize Kredi

Birçok özel banka gibi Akbank’ta işsizlerin kara günlerine destek olmak amacıyla Akbank işsize kredi seçeneğini gündeme getiriyor. İhtiyaç kredisini en hızlısından müşterilerinin hizmetine sunan Akbank, gelir belgesi şartı aramayan ve yine 10.000 TL’ye kadar kredi desteği veriyor.

Tüm detayları en yakın Akbank şubesine giderek öğrenebileceğiniz işsizlere kredi olanağı, bazı istisnai durumlarda 100.000 TL’ye varan kredilerin onaylanmasını mümkün kılıyor.

Bankanın müşterisinden beklediği şartların sağlanması halinde işsiz de olunsa, hiçbir engel teşkil etmeden kredi imkânından yararlanılabiliyor. İşsizlik dönemi öncesi kredi kartları ödemesi konusunda sorun çıkartmayan ve güvenilir bir müşteri imajı bulunan kişiler vakit kaybetmeden ihtiyaçları doğrultusunda kredi başvurusunda bulunabilir.

Sigortasız Kredi Veren Bankalar

Bankaların kredi onaylarken aradıkları en önemli şart olan sigorta ve gelir belgesi, son yıllarda yapılan düzenlemeler ile daha esnek şartlara kavuşmuştur. Sigortasız olarak çalışan ve kendi işi olduğu için kendi sigorta primin ödemeyen pek çok kişi kredi başvurularında hayal kırıklığı yaşıyordu. Bu duruma son veren sigortasız kredi veren bankalar sayesinde nakde sıkışan herkes dilediği bankaya başvuruda bulunarak kredi alabiliyor.

Zor şartlar altında geçinen ve iş yapan insanlar için elden borç alıp ve vermek oldukça zorlaştı. Bu nedenle nakit ihtiyacı için doğrudan bankaların yolunu tutanlar için sigorta şartı aramayan bankalar kurtarıcı oluyor. Belirlenen faiz oranları neticesinde çıkan kredilerin düzenli ödenmesi halinde sürekli olan biten kredinin ardından bir yenisi daha alınabilir.

Kamu ve özel bankaların bu şekilde sundukları kredi imkânı sayesinde sigortalı ve düzenli bir işe sahip olamayanlar, aldıkları kredi ile iş kurmakta ve kendi, sigortalarını ödeyerek kredi borçlarını da ödemektedirler.

Devletsel.com ekibi olarak sizlere bu makalemizde umarız sizlere fayda sağlayabilmişizdir bu ve bunun gibi konular için sitemize burdan ulaşabilirsiniz.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Çalışmayana Kredi Veren Bankalar