sv

Devletten Geri Ödemesiz Kredi Alma Yolları Nedir?

110 Okunma — 16 Şubat 2021 11:58
kosgeb destegi verilen sektorler hangileridir devlet destekli girisimci hibe ve kredileri

Devletten Geri Ödemesiz Kredi Alma Yolları Nedir?

Geri ödemesiz devlet kredisi konusunda pek çok kişi araştırma yapıyor. Devlet bir çok sektörü desteklemektedir. Desteklediği sektörler için de belli oranlarda hibe yani geri ödemesiz kredi vermektedir. Tüm bunları vatandaşlarına verir iken de bazı şartları talep etmektedir. Devletsel sitesi olarak sizlere bu konuda detaylı bir çalışma yapmak ve en azından bu bilgileri ön plana çıkarmak istiyoruz. Geç kalmayın ve sizler de sitemiz üzerinde yer alan bilgilerle bu kredi desteklerini incelemeye başlayın. Daha fazlası için biz hazırız!

Bölgesel faktörler ve vatandaşın durumu göz önünde bulundurularak bu teşvikler bir şekilde kurumlar tarafından sağlanmaktadır. KOSGEB iş hayatına dahil olmak isteyen yeni girişimcileri destekler iken TKDK ise genelde kırsal alandaki hayvancılık ve tarım ile uğraşan çiftçilerimizi ve turizm gibi bir çok alanda yapılacak olan yatırımlara destek sağlamaktadır. En son bu yatırım yapılacak olan projelere çeşitli cinslerde yer alan (kültür, istiridye) mantarcılık da dahil olmuştur.

Geri Ödemesiz Kredi Almak İçin Nereye Başvuru Yapılır?

"<yoastmark

Devletten kredi almak istiyorsanız başvuru yapacağınız yer belli başlı kurumlar oluyor. Bu konuda bazı kuruluşlar var. Bu kuruluşları şöyle sıralayabiliriz:

  • Hayvancılık ile uğraşan çiftçilere,
  • Tarımsal örtü altı ve bitkisel üretimlere
  • İş fikrine yönelik proje üreten yeni girişimcilere
  • Esnaflara
  • Ülkenin önemli ekonomik varlığı olan KOBİ’lere krediler veriliyor.

Devlet tarafından genelde bu tarz işletmeler ve şirketler, kuruluşlar destekleniyor. Bu kesimin haricinde olanlara verilen destekler ise en fazla faizsiz kredi imkanlarından ibaret olmaktadır. Dolayısı ile konumuz ile alakalı olmadığı için listede yer almamaktadırlar. Şimdi gelin bu alanda yer alanların geri ödemesiz krediye erişebilme deki yol haritalarını inceleyelim.

Yeni İş Yeri Kuracaklar İçin Geri Ödemesiz Kredi!

"<yoastmark

 

Çok güzel bir iş fikriniz var.! Bunu hayata geçirip esnaf olmak istiyorsunuz. Size kesinlik ile tavsiyem bu iş fikrinizi KOSGEB üzerinden hayata geçirin.! Şayet benim senelerdir olan girişimcilik deneyimime biraz itibar eder de aklınızdaki iş fikrini KOSGEB ile hayata geçirir iseniz, hem kuruluş döneminde hemde daha sonraki seneler de devletten destek alabilirsiniz.!

Sıradaki içerik:

Devletten Geri Ödemesiz Kredi Alma Yolları Nedir?