Dikkat! Covid-19 Aşısı Olanlar İçin Ağrı Kesici Uyarısı Yayınlandı!

92 Okunma — 27 Şubat 2021 11:38
bilim kurulu aa 1511787

İçindekiler;

Dikkat! Covid-19 Aşısı Olanlar İçin Ağrı Kesici Uyarısı Yayınlandı!

Covid-19 aşısı ile ilgili yeni duyuruları pek çok kişi ön plana çıkarıyor. Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Levent Akın, günlük hayatta sıklıkla kullanılan ağrı kesicilerin Kovid-19 aşısının etkisini azaltabileceği yönünde araştırmalara dair açıklamada bulundu.

Devletsel sitesi olarak bu güncellemeleri sizlere hemen yansıtmak istiyoruz. “Antienflamatuar” özelliği bulunan ağrı kesicilerin kullanılmaması gerektiğini belirten Akın, “Bu ilaçlar bir miktar bağışıklık yanıtını azaltabilir” dedi.

Ağrı kesiciler bir miktar bağışıklık azaltması yapabilir!

602c9daebf2144158c9ee512

Birçok ülkede başta yaşlı ve sağlık çalışanları olmak üzere yüz binlerce kişi Covid-19 Aşısı olmaya başladı. Bazı bilim insanları ise günlük hayatta sıklıkla kullanılan ağrı kesicilerin aşının etkisini azaltabileceğini yönünde açıklamalarda bulundu.

Bazı ağrı kesicilerin, bağışıklık yanıtını azaltabildiğini ifade eden Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Levent Akın, “Dünyada çok çeşitli ağrı kesiciler var. Bu ağrı kesicilerin bir kısmı doğrudan beyinde ağrı merkezini etkiliyor.

Bazıları ağrıya neden olan iltihabi durumu engelliyor. Bazı ağrı kesiciler de bağışıklık maddelerinin, bölgeye gelmesini azaltıyor. Bunlar bağışıklığı azaltıyor” diye konuştu.

  • Devletsel.com ekibimiz olarak umarız bu makalemizde sizlere bilgi paylaşabilmişizdir bu ve bunun gibi makaleler için sitemize burdan ulaşabilirsiniz

 

Sıradaki içerik:

Dikkat! Covid-19 Aşısı Olanlar İçin Ağrı Kesici Uyarısı Yayınlandı!