Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Darbe Girişimi Açıklaması Yapıyor! Son Dakika!

81 Okunma — 25 Şubat 2021 12:13
thumbs b c 8b5b0e100b6868b428f7a0f439b064a8

İçindekiler;

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Darbe Girişimi Açıklaması Yapıyor! Son Dakika!

Ermenistan üzerinde yaşanan sıcak gelişmelere ilişkin. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu detaylı açıklama yapıyor. Canlı olarak yayınlanan açıklamaya dair kayıtları aşağıdan görebilirsiniz. Devletsel ailesi olarak hem gündeme dair bilgileri size sunuyoruz hem de işinize yaraması muhtemel bilgileri derliyoruz.

Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto ile bir araya geldi. Çavuşoğlu, görüşmenin ardından önemli açıklamalarda bulundu. Bakan, Ermenistan’da yaşanan gelişmeler için de ilk açıklamayı yaptı ve ‘Şiddetle kınıyoruz!’ ifadesini kullandı. Bu ifadelerle birlikte Mevlüt Çavuşoğlu detaylı bir açıklama yaptı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Macaristan ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto ile bir araya geldiği görüşmenin ardından canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu.

Çavuşoğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

thumbs b c 96852ab479babf92603c13c77cfa1d3b

“Turizmden enerjiye kadar önemli adımlar atıyoruz. Türk firmaları da Macaristan’da daha fazla yatırım yapmak istiyor. Pandemi döneminde çok önemli bir dayanışma sergiledik. İhtiyaç duyduğumuz bazı ilaçları üretmek için bazı kimyasalları Macaristan’dan almak istedik, Macaristan bize ayrıcalık yaptı. Bunu hiç unutmayacağız. Türk aşısını da öncelikle vatandaşlarımıza ve dostlarımıza ulaştırmak istiyoruz.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Sorulara Da Cevap Verdi!

basliksiz 1 135

Kıbrıs konusundaki değerlendirmelerle ilgili de açıklamalarda bulunan Mevlüt Çavuşoğlu, sürece yönelik çalışmaların çok daha etkili ilerlediğini belirtti. Aynı zamanda Kıbrıs konusundaki açıklamaları da şu şekilde ilerledi:

“Neden 5+1 toplantısını önerdik? Montana’da gördük ki 50 yıl federasyon için müzakere ettik, Rum tarafı istemediği için girişimler başarısız oldu. Enerji konusunda da görüyoruz.

Rumlar ve Türkler arasında hakça paylaşım olsun diyoruz. Neyi müzakere edeceğimizi kendi aramızda görüşmemiz lazım, sonra müzakerelere başlayalım ki kalıcı çözüm olsun. 27-29 Nisan’da Cenevre’de Türkiye ve KKTC olarak katılacağız, bu konudaki görüşlerimizi gündeme getireceğiz.”

 

 

Sıradaki içerik:

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Darbe Girişimi Açıklaması Yapıyor! Son Dakika!