sv

Dondurmalarda Koronavirüs Uyarısı!

141 Okunma — 16 Ocak 2021 15:30
21e7f9607cba1faf819df175c402935c258b47cc

Dondurmalarda Koronavirüs Uyarısı!

Çin menşeili olarak dünyaya yayılan koronavirüs hastalığı pek çok ülkede sıkıntı yaratmaya başlamışken, yeni yeni insanların toparlandığını görebiliyoruz. Geçtiğimiz olay Çin’in kuzeyinde yaşandı yine ve bir firmanın dondurmalarında koronavirüs çıktı.

Bu durum pek çok şirketin canını sıkacak gibi görünse de aslında işin iç yüzü tam olarak öyle değil. Yerel sakinlere doğrudan sunulan ve insanların sağlık kurumları konusunda önemli ölçüde ilerlemesini sağlayan bu süreçler herkes için daha değişken ve beklenti odaklı bir çalışma yaratabiliyor. Bu yüzden ihtiyaçların tamamını kendinize göre kullanabilir ve incelemeye başlayabilirsiniz.

Dondurmanın bizzat üreticisi olan firma, ürünlerinde çıkan bu hastalık durumundan çok şikayetçi olacak ki pek çok kişinin ürününü kontrole yollamışını istemiş. Ve bu konuyla ilgili şikayet de çok olmuş. Bu yüzden herkes bir şekilde kendini kontrol ettirmek istemiş. Çin üzerinde olan bu olay koronavirüs hastalığının çıktığı yer olduğu için insanlar da haliyle dondurmalarında görmek istemiyor. Bu tarz bir olay olmasına karşın tepki gösteriyor. Olay aslında biraz daha üretim tesisleriyle ilgili gibi görünüyor. Yapılan açıklamalara göre tesis üzerindeki bir kişinin bu konudaki hareketi ya da bir teması ile bir ürüne ya da birkaç ürüne geçiş yaptığı düşünülüyor ve bundan sonraki konularda bu durumun çözüleceğine inanılıyor.

Dondurmadan hastalık geçer mi?

21e7f9607cba1faf819df175c402935c258b47cc

Dondurmalar üzerinde bir deney yapıldı ve incelemelerde bulunuldu. Şirket dondurmanın süt tozunu ve peynir altı suyunun tozunu Yeni Zelanda ve Ukrayna üzerinden ithal ediyor. Bu yüzden de bu ürünlerle ilgili bir sorunun olmadığı ve tamamen üretim tesisinde bir işlerin olmuş olabileceği düşünülüyor. Panik yaratmaya gerek duyulmayan bu süreçte bir kereye mahsus olduğu düşünülen bu çözümleri çok daha farklı şekillerde görebiliyor ve incelemeye başlayabiliyorsunuz.

Sky News üzerine yapılan açıklamalara göre dondurmayla ilgili hastalığın geçmesi muhtemel ama bu konuda şirketler ve devlet gereken önlemleri almış görünüyor. Çin üzerinden bu dondurmaları ithal eden bir ülke olmadığımız için en azından şimdilik içimiz rahat olabilir. Soğukluk ve özellikle yağ tabakası virüsün dondurmayla yaşamasına büyük bir sebep olarak gösteriliyor.

Güncel durum şuan için bu seviyelerde olduğu için devletler tarafından durumun toparlandığını ve toparlanmaya da devam edeceğini söyleyebiliriz rahatlıkla.

Devletsel.com ekibi olarak sizlere bu makalemizde Dondurmalarda Koronavirüs Uyarısı konusunu ele aldık bu ve bunun gibi konular için sitemize burdan  ulaşabilirsiniz 

Sıradaki içerik:

Dondurmalarda Koronavirüs Uyarısı!