sv

E Devlet Adres Değişikliği Bildirimleri Nasıl Yapılır?

122 Okunma — 11 Şubat 2021 12:29
0387f50d11e8ef7b31d51045ba39d7e386379f94

E Devlet Adres Değişikliği Bildirimleri Nasıl Yapılır?

E Devlet Adres değişikliği konusu yeniden gündeme gelmiş durumda. Pandemi nedeniyle devlet işlemlerinin pek çoğu artık E Devlet adres değişikliği üzerinden yapılabiliyor. Özellikle yeni bir yere taşındıysanız bununla ilgili çalışmaları hemen yapabiliyorsunuz.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle karantinada olduğumuz bu günlerde sosyal mesafeyi sağlamak amacıyla yeni bir karar alındı. Cumhurbaşkanlık e devlet için yeni bir karar verdi. Son günlerin en önemli gündem konusu olan koronavirüs, hükümetleri yeni kararlar almaya zorluyor. Koronavirüs bilim kurulu, ülkemizde sürekli yeni karar açıklıyor. Bu kararların sonuncusu ise “adres değişikliği” üzerine.

E Devlet İşlemlerinde Adres Değişikliği Kolaylığı!

0387f50d11e8ef7b31d51045ba39d7e386379f94

Koronavirüs nedeniyle sosyal mesafenin korunması için çalışmalar yürüten devlet, son olarak normalde nüfus müdürlüklerine gidilerek yapılabilecek “Adres Değişikliği” bildirimini e-Devlet üzerinden yapılacağını duyurdu. Cumhurbaşkanlığı Dijital Ofisi resmi Twitter hesabı bir açıklama yaptı. Hesap yaptığı açıklamada “Adres Değişikliği bildirimi için Nüfus Müdürlüklerine gitmenize gerek kalmadı, artık bildirimlerinizi e-Devlet Kapısı üzerinden yapabilirsiniz” dedi.

Özellikle karantina sürecinde evinde kalamayan kişiler, artan adres değişikliği başvurusunu bundan sonra e-Devlet üzerinden yapacak. Bu yüzden bu işlemlerle ilgili aklınıza gelen bütün seçenekleri kullanabilirsiniz. E Devlet Adres Değişikliği Bildirimi konusunda bu çalışmalar işinizi görecektir. Daha fazla bilgi almak için zaman kaybetmeyin ve sitemizde yer alan güncel bilgilere göz atın.

Güçlü, etkili ve hızlı bir kullanım için e devlet sistemini rahatlıkla inceleyebilirsiniz. Bu durum sizler için de zaten gerekli çalışmaları ön plana çıkarmanızı sağlayacaktır.

Devletsel.com ekibi olarak sizlere bu makalemizde umarız ki fayda sağlayabilmişizdir, bu ve bunun gibi konular için sitemize burdan ulaşabilirsiniz.

 

 

Sıradaki içerik:

E Devlet Adres Değişikliği Bildirimleri Nasıl Yapılır?