sv

E Devlet Nasıl Kullanılır? Bütün Seçenekler İçin İnceleyin!

151 Okunma — 01 Şubat 2021 23:51
5c8c8b6a07291c1d74fe246b

E Devlet Nasıl Kullanılır? Bütün Seçenekler İçin İnceleyin!

İnternet teknolojileri kendini sürekli yeniliyor ve karşımıza çok daha farklı bir çalışma çıkarıyor. Yerel yönetimlerden tutun da kurum hizmetlerine ve firma hizmetlerine kadar pek çok özelliği bünyesinde bulunduran E Devlet, yeni bir çalışmaya geçti ve mobil olarak da çok hızlı hizmetler sunuyor. E-Devlet sistemine giriş yapmak için ilk olarak e-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. e-Devlet şifreniz olmadığı takdirde sisteme giriş yapamazsınız. e-Devlet şifresini PTT şubelerinden alabilirsiniz.

e-Devlet şifresi edindikten sonra sisteme T.C. Kimlik Numarası ve şifreniz le birlikte giriş yapabilisiniz ve menüde yer alan tüm kamu hizmetlerini ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

E Devlet şifresi ile giriş için tıklayın!

"<yoastmark

İnternet üzerinde online olarak pek çok işlem yapabilirsiniz. Online devlet işlemlerine dair ön plana çıkarılan seçimleri tek bir tıklama ile kullanabiliyorsunuz. E-Devlet şifresi PTT aracılığı ile alındıktan sonra kesinlikle iptal edilememektedir.

Online devlet şifresi ile ilgili olarak PTT üzerinden şifrenizi aldıktan sonra kullanabilirsiniz. Bunun için düzenleyebilir ve revize edebilirsiniz. Vatandaşın T.C. Kimlik Numarası gibi (şifre değiştirme/güncelleme durumu olsa bile) ömür boyu kullanacağı bir bilgidir. Uzun süre sisteme giriş yapmaz veya giriş yapmamayı tercih etseniz bile şifreniz aktif olarak kalmaktadır. Herhangi bir pasif duruma geçme veya hesabı dondurma işlemi olmamaktadır.

E-Devlet şifrenizi unutur veya kaybederseniz tekrar PTT’ye gitmenize gerek yoktur. Onun yerine online devlet resmi internet sayfası üzerinde bulunan bölümü inceleyebilirsiniz. Şifremi Unuttum sekmesi aracılığı ile şifrenizi yenileyebilir ve tekrar sisteme giriş sağlayabilirsiniz. Şifreyi yenilemek için ise sistemde kayıtlı cep telefonunuzun tanımlı olması gerekir ve kayıtlı telefon numarasına gelen kodu eşleştirmeniz gerekmektedir. Sistemi vatandaşa/kullanıcıya güvenlik bağlamında 3 ayda bir şifre yenileme seçeneği önerir. Şifreyi değiştirip değiştirmeme ise tercihe bağlıdır.

Devletsel.com ekibi olarak sizlere bu makalemizde E Devlet Nasıl Kullanılır? Bütün Seçenekler İçin İnceleyin! konusunu ele aldık bu ve bunun gibi konular için sitemize burdan ulaşabilirsiniz.

 

Sıradaki içerik:

E Devlet Nasıl Kullanılır? Bütün Seçenekler İçin İnceleyin!