sv

E-Devlet Şifresiz Giriş Nasıl Yapılır?

90 Okunma — 04 Şubat 2021 08:07
5e93449badcdeb1918d2ca51

E-devlet şifresiz giriş hizmetini hiç duydunuz mu? online hizmet sistemine şifresiz girmek ister misiniz? Bu durum son yıllarda çok fazla aratılıyor. Çünkü insanlar bir şekilde kimlik bilgilerini ya da şifrelerini unutuyorlar. Haliyle de şifresiz girmek istiyorlar. En azından kimlik bilgilerini kullanarak dahi olsa bunu yapmak istiyorlar. Aslında şunu söylemekte fayda var. E-devlet şifresiz giriş konusunda yapılan çalışmalar aslında çok yanlış anlaşılıyor. Çünkü E-devlet şifresiz giriş konusu gerçek bir konu değil. Son zamanlarda bu konu internette çok fazla geçiyor ve insanları dolandırmaya kadar bu yöntemler gidiyor.

56cdc3f0c03c0e703c5b46e8

E-devlet şifresiz giriş konusu aslında mümkün olan bir konu olmadığı için insanlar bunu kullanarak kişileri dolandırmaya çalışıyor. Bu yüzden size bu konunun nasıl olması gerektiğini anlatmak istiyoruz. E-devlet şifresi nasıl alınır ya da bu süreç nasıl ilerler diye düşünüyorsanız, gelin birlikte bakalım.

E-Devlet şifre nasıl alınır?

5e93449badcdeb1918d2ca51

E devlet resmi web sitesine girmek için şifre almanız gerekiyor. Şifre almak için de öncelikle PTT’ye gitmeniz lazım. Sonrasında orada çalışan yetkililere durumu söyleyerek 2 TL ya da 5 TL gibi bir ücretle şifre alıyorsunuz. Devlet şifresini bu şekilde aldıktan sonra ya o haliyle kullanın ya da revize edin. E devlet sisteminden kullanmak isteyen kişiler başvuru yaparak bu belgeyi alıyor. Sonra da gerekli işlemleri gerçekleştiriyor.

E devlet şifresini PTT aracılığıyla alarak giriş yapabilirsiniz. Siteye giriş yapmak konusu bu kadar basit aslında. Sonrasında da zaten şifrenizi değiştirmeniz gerekecek. Bunu yaparken de en hızlı yöntem olan E devlet şifresi değiştirme seçeneğini kullanabilirsiniz. Zaten sistem size bu anlamda sıklıkla bir duyuru ve çalışma yaptıracak. Sürekli şifre yenilemesi konusuyla gündeme gelecek olan site, bu anlamda işinizi kolaylaştıracaktır. Zaman kaybetmeyin ve sizler de kendinizle ilgili bir şifre oluşturmaya başlayın.

E-devlet şifresiz giriş işlemi diye bir şey yok yani. Alternatif yöntemler denemek isterseniz de zaten şifrenizi kaydedersiniz ve bu şekilde her seferinde sisteme giriş yapmadan girersiniz. Ama bunda da bilgisayarınızda zaten kayıtlı şifre olacağı için o şekilde bir giriş yaparsınız.

  • Niketefe
    5 ay önce

    E_devletşifresi

    yorum beğen