sv

E-Devlet Soy Ağacı Sorgulama Nasıl Yapılır?

203 Okunma — 31 Ağustos 2020 20:43
e devlet soy agaci sorgulama

E-Devlet Soy Ağacı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sizlere bu yazımızda E-Devletten soy ağacı nasıl sorgulanacağını göstereceğiz. Soy ağacı uygulaması / hizmeti nedir ? Bize ne faydası var ?

İçişleri bakanlığı soy ağacını yani hangi kuşaktan geldiğimizi (atalarını öğrenmek); dedemizi , dedemizin babası gibi bilgileri, soy ağacını, bu bilgileri tespit edip bize sunuyor (gönderiyor).

e devlet soy agaci sorgulama

Nasıl Bakılır?

  1. Öncelikle Google giriyoruz. 
  2. E devlet yazıyoruz. İlk sıradakine tıklıyoruz. Ekranda ilk sırada çıkacak site. 
  3. TC kimlik numarası yazıyoruz. Devamında parolamızı yazıyoruz. 
  4. Arama butonunun yanına soy ağacı yazalım ve arama butonuna tıklayalım.
  5.  Üst – alt soy sorgulama bilgi ekranı açılması gerekiyor.
  6. “1 kayıt bulunmuştur. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Alt – Üst soy Bilgi Sorgulamak.” Çıktısını görmemiz gerekiyor. Buraya tıklıyoruz.
  7. Yeni güncelleme ile direkt siteden gösterilmiyor. Talep ediyoruz, e – posta veya telefona mesaj gönderiliyor.
  8. “Alt – Üst Soy bilgisi sorgulama talebiniz alınmıştır. Talep sıranıza göre en kısa sürede hazırlanacaktır. Belgeleriniz oluşturulduğunda telefon numaranız veya E – Posta adresinize bilgilendirme mesajı gönderilecektir. E – Posta ve cep telefonu numarası doğrulamak için Bilgilendirme tercihlerini kullanabilirsiniz” yazıyor.

 

Daha önce kısa sürede hazırlanıyordu. Telefona veya e – posta adresine bilgilendirme mesajı gönderiliyor. E – devlette kayıtlı telefon numaranızı ayarlar kısmından güncelleyebilirsiniz veya e – posta adresinizi değiştirebilirsiniz. Sizleri de Dedelerinizin bilgileri ve kuşağınızı öğrenme bilgileriyle baş başa bırakıyoruz. İyi günler dileriz.

Sıradaki içerik:

E-Devlet Soy Ağacı Sorgulama Nasıl Yapılır?