sv

E Devlet Türk Telekom Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

52 Okunma — 21 Nisan 2021 10:04
Devletsel 6 2

Abonelik iptal işlemlerinizde yakınınızda bulunan bir bayiye gidip uzun süre kuyrukta beklemek istemiyorsanız, zaman kaybetmek istemiyorsanız tüm bunların çözümü E- devlet sisteminde mevcut. Getirilen yenilikler sonucunda Vodafone, Turkcell, Türk Telekom gibi telefon hatlarınızı ayrıca doğalgaz, su, elektrik ve internet aboneliklerinizi de sistem üzerinden iptal etme başvurusunda bulunabiliyorsunuz. Abonelik iptal başvurusu yapmak ise sandığınızdan çok daha basit bir işlemdir. Öncelikle E- devlet sistemine T.C. kimlik numaranız ve kullanıcı şifrenizle giriş yapın. Ardından “size nasıl yardımcı olabilirim?” adlı arama kısmına tıklayın. Arama çubuğuna “Türk Telekom Abonelik İptal Başvurusu” yazıp, aratın. Hemen karşınıza ilgili site açılacaktır. Açılan siteden abonelik iptal başvurusu haricinde isterseniz abonelik sorgulayabilir, isterseniz de borç sorgulayabilirsiniz.

Abonelik iptal başvurusu oluşturmak için tıklayıp, başvuru sayfasının açılmasını bekleyin. Eğer sayfaya tıkladığınızda sayfa açılmıyorsa, onun yerine kimlik doğrulaması istiyorsa sistemden çıkıp tekrar girin. Tekrar girdiğinizde açılan kimlik doğrulama sayfasında “şimdi doğrula” butonuna tıklayarak dilediğiniz bir yöntem ile kimliğinizi doğrulayın. Hemen ardından Türk Telekom abonelik iptali başvurusu sayfasına girin ve başvuru sayfasındaki formu eksiksiz doldurun. Başvurunuzun doğruluğunu ise Türk Telekom abonelik sorgulama sekmesinden kontrol edebilirsiniz. Eğer başvurunuz bu sekmede yer almıyorsa sağ üstte bulunan “yeni başvuru oluştur” butonuna tıklayarak en baştan Türk Telekom abonelik iptali başvurusu oluşturun.  Abonelik iptal başvurunuz, tamamlandıktan sonraki 24 saat içerisinde Türk Telekom firmasına iletilecektir.

Türk Telekom Abonelik İptali Ne Zaman Gerçekleşir?

Devletsel 7 2

E- devlet üzerinden oluşturmuş olduğunuz abonelik iptali başvurunuz veya Türk Telekom bayileri üzerinden oluşturmuş olduğunuz abonelik iptal başvurunuz 24 saat içerisinde firmaya iletilir. Firma ise başvuru iletildikten sonra kendi işleyişine göre olan en kısa sürede size geri dönüş sağlayarak abonelik iptalinizi gerçekleştirir. Bu işlemin ne kadar sürede gerçekleşeceği, hangi tarihlerde son bulacağı ise E- devlet sisteminin değil; Türk Telekom firmasının bileceği bir konudur. Bu konu hakkında detaylı bilgi almak için ve abonelik iptal başvurunuz süresince ücretlendirme yapılmaması için müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Ayrıca müşteri hizmetleri servisi sayesinde başvuru sürecinizi de yakından takip edebilirsiniz.

Türk Telekom Cayma Bedeli Ne Kadardır?

E- devlet üzerinden yapacağınız abonelik iptal başvurularında eğer taahhüdünüz var ise bunun bitiş tarihini sadece görebilirsiniz. Türk Telekom firmasına ne kadar cayma cezası ödeyeceğiniz ekranda gözükmeyecektir.  Cayma bedelleri sabit bir fiyat değildir. Abonesi olduğunuz pakete ve firmaya göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle başvurunuzu gerçekleştirmeden önce taahhüdünüzün devam ettiğiniz gördüyseniz Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayarak cayma bedelini öğrenin. Cayma bedeli başvuru sonrası gelecek ilk faturaya yansıtılacaktır.

Türk Telekom Abonelik İptal Başvurusu Ücretli Midir?

Devletsel 8 1

E- devlet sistemi aracılığıyla yapacak olacağınız hiçbir işlemden ücret talep edilmemektedir. Bu işlemlere Türk Telekom abonelik fesih veya diğer adıyla abonelik iptal başvurusu da dahildir. Abonelik iptal etme sürecinde ek olarak ödeyeceğiniz tek şey taahhüdünüzden cayma bedelinizdir. Ama taahhüdünüz dolmuş ise onu da ödemeden kısa bir sürede ve kolayca aboneliğinizi iptal edebilirsiniz.

E- Devlet Üyeliği Olmadan Abonelik İptal Başvurusu Yapılabilir Mi?

E- devlet sitemine üye olamadan giriş yapmanız mümkün değildir. Dolayısıyla Türk Telekom abonelik iptali başvurunuzu da gerçekleştiremezsiniz. Fakat en yakın PTT kurumuna gidip 2 lira vererek e- devlet sistemine üye olabilirsiniz. Bu sayede diğer evrak işlerinizi de rahatlıkla yapabilir ve Türk Telekom abonelik fesih başvurularınızı da kolaylıkla kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.