E Devlet Turkcell Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

137 Okunma — 21 Nisan 2021 10:11
Devletsel 28

İçindekiler;

E Devlet Turkcell Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

E- devlet, devlet kurum veya kuruluşlarında ya da firmalarla yapacağınız resmi evrak işlerinde size kolaylık sağlayan bir elektronik devlet sistemidir. Bu sistemde öğrencilik bilgilerinizi kontrol edebilir, öğrencilik belgesi çıkarabilir, vergi borcunuzu kontrol edebilir, tapu bilgilerinizi kontrol edebilir ve aynı zamanda aboneliklerinizin iptali için başvuruda bulunabilirsiniz. Doğalgaz, elektrik, su ve internet abonelikleri haricinde telefon aboneliklerinizin de iptal başvurusu e- devlet üzerinden gerçekleşmektedir.

 E- devlet sistemi üzerinden Turkcell telefon hattınızın abonelik iptali veyahut Turkcell internetinizin abonelik iptali için başvuru yapmanız birkaç dakikanızı almayacaktır. Turkcell abonelik iptali işlemi için E- devlet sistemine giriş yapın. Ardından arama butonuna “Turkcell abonelik iptal başvurusu” yazıp sorgulatın. Çıkan ekranda aboneliklerinizi sorgulayabilir, borç öğrenebilir veya iptal başvurusu yapabilirsiniz. Abonelik iptal başvurusunu seçerek kimlik bilgilerinizi ve iptal etme nedeninizi doldurup, gönderin. Abonelik iptal başvurunuz 24 saat içerisinde Turkcell firmasına iletilecektir. Dilerseniz Turkcell müşteri hizmetlerini arayıp abonelik iptal başvurusu yaptığınızı ve sistemi kontrol etmelerini söyleyebilirsiniz. Abonelik iptali ile ilgili sürecin de ayrıntılı bilgisini müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz.

Abonelik Fesih Başvurusu İçin Hangi Evraklar Gereklidir?

Devletsel 1 26

E- devlet üzerinden yapacağınız abonelik fesih başvurularında herhangi bir evrak gerekmemektedir. Zaten sisteme giriş yaparken kimlik doğrulama sistemi kullandığınız için sistemde tüm evraklarınız kayıtlıdır. Ek olarak bir evrağa gerek kalmayacaktır. Sadece iptal başvuru formunuzu eksiksiz doldurmanız gerekecektir. Ayrıca aboneliğinizi neden iptal etmek istediğinizi başvurunuzda kesinlikle doldurun.  Başvuruda eksik kalan bölümler olursa, başvurunuz Turkcell firmasına iletilmeyecektir. Bu da abonelik iptal sürecinizi uzatmanıza neden olur.

Abonelik İptali Başvurusu Hangi Tarihlerde Yapılır?

E- devlet aracılığıyla yapmak istediğiniz abonelik fesih başvurularının bir zaman sınırlaması yoktur. Yani, Turkcell bayilerinin açık olduğu saatlerde başvuru yapmak mecburiyetinde değilsiniz. Dilediğiniz saatte ve hafta sonu da olsa başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Hangi firmaya abonelik iptal başvurusu yaparsanız yapın, başvurunuz 24 saat içinde firmalara iletilmektedir. Abonelik iptal başvurunuzun onaylanma süreci ise firmanıza bağlıdır. Dilerseniz müşteri hizmetlerini arayıp bu işlemi hızlandırabilirsiniz.

E- Devlette Hangi Abonelikler İptal Edilebilir?

E- devlet sistemi sayesinde artık abonelik iptal başvurusu için bayilerin önünde uzun kuyruklar oluşturmaya gerek kalmıyor. Evinizden çıkamadan, oturduğunuz yerden aboneliklerinizi iptal edebilirsiniz. E- devlet sisteminde tüm aboneliklerinizi kapsayacak bir çalışma yapılmıştır. Sistemde birçok firma ve kurum bulunmaktadır. E- devlet sistemi aracılığıyla yapabileceğiniz abonelik iptal başvurularının bir kısmı şu şekildedir:

 • Doğalgaz Abonelikleri (Her firma için başvuru yapabilirsiniz)
 • Su Abonelikleri
 • Elektrik Abonelikleri
 • İnternet Abonelikleri ( Her firma bulunmaktadır)
 • Turkcell Abonelikleri
 • Vodafone Abonelikleri
 • Türk Telekom Abonelikleri

gibi aboneliklerinizi sadece birkaç işlemle iptal edebilirsiniz.

E- Devlet Üzerinden Turkcell Cayma Bedeli Ödenir Mi?

Devletsel 2 17

E- devlet sistemi sadece bilgilendirme ve başvuruların yapılabildiği bir sistemdir. Herhangi bir para aktarımı işlemleri bulunmamaktadır. Bu nedenle E- devlet sistemini kullanıp fatura ödeyemez veya abonelik iptali sırasında taahhüdünüz devam ediyorsa bunun cezasını buradan ödeyemezsiniz. E- devlet sistemini kullanarak yapacağınız Turkcell abonelik iptali başvurularınızda, abonelik sorgulama kısmında devam eden bir taahhüdünüz var ise ekranda bitiş tarihi yazacaktır. Sistem üzerinde sadece tarih belirtilmektedir. Abonelik iptal başvurunuzu yapmadan önce Turkcell müşteri hizmetlerini arayıp aboneliğinizi iptal ettirdiğiniz takdirde ne kadar cayma bedeli ödeyeceğinizi sorabilirsiniz. Cayma bedelini ise ayrı bir yerde ödemiyorsunuz. İptal başvurunuz sonrasında gelecek olan ilk faturaya yansıtılmış bir şekilde gönderilecektir. Buna dikkat ederek bir başvuru yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

 • NURULLAH CAMCİ
  3 hafta önce

  TUM OPERETORDE TELSIZ KULLANIM ÜCRETİ KALKSIN CAYMA BEDELİ KALKSIN

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

E Devlet Turkcell Abonelik İptali Nasıl Yapılır?