sv

E-Devlet Üzerinden Telefon, TV ve İnternet Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

88 Okunma — 07 Şubat 2021 08:52
2848370 b24ae2aa06e04bf25dff76118101c258

Abonelik iptali konusunda yeni bir dönem başlıyor! Elektronik haberleşme abonelik iptal başvuruları son dönemlerde e devlet üzerinden yapılmaya başladı. E-devlet’ten yapılabilmesine olanak sağlayan abonelik fesih başvurusu konusu da artık hizmete alındı. Lakin değişimler de hep oluyor. Online olarak bu işlemleri halletmek hepimizi rahatlatıyor. Bu süreç nasıl ilerliyor peki? Kablolu hatları, kablosuz hatları ve diğer seçenekleri nasıl kullanabiliyorsunuz? Gelin bu süreçleri inceleyelim.

Eskiden abonelik iptalleri için fax göndermek gerekiyordu. Ama bu işlem insanları da yoruyordu. Bu gönderme durumları pek çok kişi için zorlu olsa da artık iptaller için çok daha rahat yöntemler var ve direkt iletişim seçenekleri var.

Elektronik haberleşme işletmecilerinin hizmetlerine ait abonelikler bugünden (26 Ekim 2020) itibaren e-devlet üzerinden iptal ettirilebiliyor.

Bayiye gitmeden abone iptali!

2848370 b24ae2aa06e04bf25dff76118101c258

Güncel bir çalışma yapabiliyorsunuz. Ama bunu yaparken en azından yöntemlere bakmakta fayda var.

Artık bayilere gitmeden abonelik iptali yapılabilecek. Bu konuyu detaylı olarak görmeniz ve ön plana çıkarmanız işleri kolaylaştıracaktır.

Abonelerin fesih başvurusu için dilekçe vermek amacıyla hizmet sağlayıcıların bayilerine gitme zorunluluğu, özellikle yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde vatandaşların sorun yaşamasına sebep oluyordu. Bu uygulama sayesinde aboneler, iptal taleplerini e-Devlet’ten insan teması olmadan yapabilecek.

Bu yüzden hızlı bir başlangıç için hemen e devlet üzerinde gerekli başvuruları yapabilir ve bu süreçlerle birlikte detaylara da göz atabilirsiniz.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan da Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, e-Devlet üzerinden abonelik fesih işlemi için yapılması gerekenleri şu şekilde sıraladı:

1- Aboneliklerinizi kontrol edin.
2- Kişisel bilgilerinizi doğrulayın.
3- Feshetmek istediğiniz aboneliğinizi seçin.
4- Fesih başvuru nedeninizi doldurun.
5- Abonelik fesih belgesini imzalayın.
6- Fesih işleminiz tamamlandı.