sv

E-Devlet Üzerinden Yargıtay UYAP Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır?

193 Okunma — 09 Şubat 2021 09:39
fb share v01

E-Devlet Üzerinden Yargıtay UYAP Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinde hemen hemen her şeyi görmeye ve öğrenmeye başlıyoruz. Birçok konuda da bilgi sahibi oluyoruz. Bu yüzden e-devlet sistemini çok daha işlevsel hale getiren resmi kurumlar, bu konuda pek çok hizmet sunuyor. Uyap dosya sorgulama da bu hizmetlerden birisi. Peki ama UYAP üzerinden Yargıtay dosya sorgulama nasıl yapılır? Hemen göz atalım!

E-devlet sistemi her vatandaşın kolaylıkla şifre alarak kullanabildiği bir sistemdir. Bu sistem içerisinde kişiye özel birçok bilgi bulunuyor. Bilgi dışında üstelik tüm başvurular bu site üzerinden kolaylıkla yapılabiliyor. Teknolojinin ilerlemesiyle artık herhangi bir kuruma gitmeden işlemler kolayca gerçekleştiriliyor. Sistemi kullanmak için şifre almanız gerekiyor.

UYAP dosya sorgulama işlemleri nasıl yapılır?

uyap ile dava dosyasi sorgulama nasil yapilir 2

Olası bütün dosyalarınızı online olarak rahatlıkla görebilir ve incelemeye başlayabilirsiniz. Bu yüzden bu süreçleri kendinize göre incelemeye başlayabilirsiniz. Peki ama nasıl olacak?

  • E-devlete giriş yaparak çok kısa süre içinde dosyalarınız görüntüleyebilirsiniz.
  • Tüm kişisel bilgilerin günlük olarak güncellenerek, bu sisteme aktarılıyor.
  • Adınıza açılan herhangi bir dava olup olmadığını veya Yargıtay’a gönderilen bir dosyanızın olup olmadığını bu şekilde öğrenebiliyorsunuz.
  • UYAP sistemi üzerinden de kolayca Yargıtay dosya sorgulama işlemleri yapılabiliyor.
  • Sistem tüm kişilerin kayıtlı olan dava dosyalarını sitesi üzerinden sunuyor.
  • Kişiler sisteme giriş yaparak, tüm dosyalarınızı görüntüleyebilirsiniz.

Burayı tıklayarak UYAP sistemine giriş yapabilir ve dosyanızın olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

E-devlet ve UYAP üzerinden kolay bir şekilde Yargıtay dosya sorgulama işlemleri gerçekleştiriliyor. İstediğiniz sistemi tercih ederek kolayca bu hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Sisteme giriş yaparak dava dosyalarınızın aşamasını veya dosyanızın olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Devletsel.com ekibi olarak sizlere bu makalemizde E-Devlet Üzerinden Yargıtay UYAP Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır? konusunu ele aldık bu ve bunun gibi konular için sitemize burdan ulaşabilirsiniz.

Sıradaki içerik:

E-Devlet Üzerinden Yargıtay UYAP Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır?