sv

E Devlet Vodafone Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

106 Okunma — 20 Nisan 2021 10:25
Devletsel 3 9

E Devlet Vodafone Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

E- devlet kurulduğu yıldan beri internet üzerinden resmi işlerinizi kolaylaştıran bir sitedir. Bu sitede sorgulayabilirsiniz.  Siteye getirilen son yenilikle bayilere gitmeden abonelik fesih başvurusu da yapabiliyorsunuz.  E- devlet sistemine girip “abonelik fesih başvurusu” diye yazıp arattığınızda karşınıza birçok firma veya kurum adı çıkacaktır. Bunların içinden abone olduğunuz ve aboneliğinizi iptal etmek istediğiniz firmaya tıklayıp başvuru formunu doldurmanız yeterli olacaktır. Ya da direkt olarak abonelik iptal ettirmek istediğiniz firmanın ismini yazarak aratabilirsiniz. Örnek vermemiz gerekirse, “Vodafone abonelik fesih başvurusu” yazmanız sizin için kolay olacaktır. İşte bu kolaylığa e- devlet sistemi üzerinden ulaşabilirsiniz. Dilerseniz mobil uygulamasını indirip, uygulama üzerinden de iptal başvurusu oluşturabilirsiniz.

E- Devlet Abonelik Fesih Başvurusu İşlemleri Nelerdir?

Devletsel 4 5

E- devlet sistemine giriş yaptıktan sonra “size nasıl yardımcı olabilirim” yazılı arama butonuna tıklayın. Oraya “Vodafone abonelik iptali başvurusu” yazıp aratın. Karşınıza Vodafone firmasıyla ilgili bir site gelecektir. O siteye tıkladığınızda kimlik doğrulama işlemini yapmışsanız direkt olarak sayfaya yönlendirileceksiniz. Fakat kimlik doğrulama işlemini yapmadıysanız, siteden çıkıp tekrar gireceksiniz. İlk girişinizde karşınıza çıkan kimlik doğrulama ekranından bir yöntemi seçerek kimliğinizi doğrulayacaksınız. Bu aşamadan sonra başvurunuzu oluşturabilirsiniz. Başvurunuzda kimlik bilgilerinizi eksiksiz girmeye özen gösterin ve iptal başvurunuzun nedenlerini açıklayın. Daha sonrasında başvuruyu onaylayıp gönderin. Kontrol etmek amacıyla  “Vodafone abonelik sorgulama” diye aratıp abonelik durumunuzda başvurunuzun görüntülenip / görüntülenmediğine bakın. Eğer sayfada başvurunuzu göremiyorsanız “yeni başvuru oluşturun” kısmına tıklamanız yeterli olacaktır.

E- Devlete Üye Olmadan İnternetten Fesih Başvurusu Yapılabilir Mi?

Devletsel 5 3

E- devlet sistemini ve sağladığı kolaylıkları kullanmak istiyorsanız, bu sisteme ait şifrenizin olması şarttır. Bu siteye üye olmadan fesih başvurularınızı gerçekleştiremezsiniz. E- devlet sistemine üye olmak için en yakınınızda bulunan PTT bayisine Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartınızla giderek “e- devlet üyesi olmak istiyorum” demelisiniz. Eğer ilk defa bir üyelik oluşturuyorsanız 2 TL ödeyerek bu sisteme üye olabilirsiniz. Fakat sisteme üye olup şifrenizi hatırlamıyorsanız, yine PTT bayileri aracılığıyla şifrenizi yeniden oluşturabilirsiniz. Yeni bir şifre oluşturma ise 4 TL’dir. Tüm bunların haricinde herhangi bir ücret ödenmemektedir. Üyeliğinizi oluşturduktan sonra iptal etmek istediğiniz tüm aboneliklerinizi mesela; doğalgaz, elektrik, su, internet, telefon gibi aboneliklerinizin fesih başvurusunu yapabilirsiniz.

Abonelik Fesih Başvurusu Ücretli Midir?

E- devlet üzerinden yapacağınız hiçbir başvuru ücretli değildir. Bunlara Vodafone abonelik iptali başvurusu da dahildir. Ama Vodafone aboneliğiniz sırasında bir taahhüde imza attıysanız ve bu taahhüdün bitmesine daha zaman var ise bir cayma bedeli ödemelisiniz. Cayma bedeli ise Vodafone firmasının belirlediği bir ücrettir. E- devlet üzerinden ne kadar olduğu görüntülenemez.  Cayma bedeli iptal başvurunuzdan sonraki gelen ilk faturaya yansıtılacaktır. Yansıtılacak ücreti öğrenmek isterseniz, müşteri hizmetlerini arayıp taahhüdümle ilgili bilgi almak istiyorum diyebilirsiniz.

Abonelik İptali Ne Zaman Onaylanır?

E- devlet sistemi aracılığıyla yapmış olduğunuz Vodafone abonelik iptal başvurunuz, 24 saat içerisinde Vodafone firmasına iletilecektir. Fakat abonelik iptal başvurunuzun onaylanması Vodafone şirketine bağlıdır. Onay sürecinin ne kadar süreceği bilgisi Vodafone firmasındadır. Bu süreçle ilgili daha iyi bilgi almak için müşteri hizmetlerini arayıp sorabilirsiniz.  Şirkete abonelik iptal başvurunuz iletildiği anda ücretlendirmeniz durdurulacaktır.  Bu nedenle başvurunuzu kontrol etmeyi unutmayın. Müşteri hizmetlerini aradığınızda ücretlendirme durdurulmamışsa başvurunuzda bir sorun olabilir. Ya da başvurunuz Vodafone firmasına iletilmemiş olabilir. Başvurunuzu yenileyip müşteri hizmetlerine bunu bildirin. Bu sayede abonelik iptal başvurunuzun onay süresince bir ücretlendirmeyle karşılaşmamış olursunuz.

Sıradaki içerik:

E Devlet Vodafone Abonelik İptali Nasıl Yapılır?