E Devlette Birikmiş Paranız Olabilir! Paranızı Kontrol Edin

41 Okunma — 14 Aralık 2021 10:29
2 35

İçindekiler;

E devlet üzerinden yapılan binlerce işleme son dönemlerde bir yenisi daha eklendir.  Bu işlem sayesinde E devlet üzerinden sorgulama yaparak paranız olup olmadığını öğrenebiliyorsunuz. Bankada paranız olup olmadığını kaliteli bir şekilde ve banka banka dolaşmadan öğrenmek için e devlet uygulamasına giriş yapmanız yeterli oluyor.

Türkiye. gov. tr adresinden hesabınıza giriş yaptığınızda Takasbank aracılığı ile birikmiş bakiyelerinizi ve bankalarda bulunan paralarınızı öğrenmeniz mümkün oluyor. Aynı zamanda bu sistem ile bireysel emeklilik ve hayat sigortaları ile ilgili bilgileri edinmekte mümkün oluyor. Sizlerin yapması gereken tek işlemi ise türkiye.gov.tr adresine girebilmek için şifrenizin olması oluşturuyor.

E Devlette Toplu Para Görme

 E devlet üzerinden birikmiş para sorgulama yapmak için öncelikle sisteme giriş yapmanız gerekiyor. Ardından arama butonuna Takasbank” yazıp ilk açılan pencereye tıklamanız yeterli oluyor. Sonrasında https://www.turkiye.gov.tr/takasbank…ilik-islemleri linki aracılığıyla tüm sorgulamaları yapabilirsiniz. Kullanımı son derece kolay olan bu işlem ile var ise bankalarda olan mevduat hesaplarınızı ve paranızın hangi durumda olduğunu görebilirsiniz. Bunun yanı sıra Anadolu Hayat Emeklilik ve Bes sistemlerinde biriken paralarınız da görüntülenecektir.

1 45

Toplu Parayı E Devlet Üzerinden Çekmek Mümkün mü?

 E-devlet üzerinden Takasbank sistemine girdiğinizde eğer var ise bankalarda bulunan tüm paralarınız ve birikimleriniz görünür olacaktır. Ancak toplu parayı e-devlet üzerinden çekmek mümkün değildir. Toplu parayı çekebilmek için kuruma başvurarak bireysel emeklilik sistemini iptal ettirmek gerekir. Bankalarda olan hesaplar için ise bankaların internet şubesi kullanılabilir olacaktır.

Bu işlemleri yapabilmek için Takasbank sistemine giriş yapmanız gerekir. Dilerseniz tüm hesaplarınızla ilgili toplu sorgulama yapabileceğiniz gibi ayrı ayrı sorgulamalar da yapmanız mümkündür. İster toplu sorgulama olsun isterse tek tek sorgulama olsun her şekilde toplu birikiminizi görmeniz mümkündür.

Toplu ödeme almak için birikiminizin bulunduğu kurum ile iletişim kurmanız gerekir. Eğer emeklilik sistemindeki toplu paranızı çekmek istiyorsanız kurum ile iletişim kurarak, bes sistemini iptal etmeniz gerekiyor. Bu işlemi yaptıktan sonra paranızı çekmenin önünde hiçbir engel bulunmaz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

E Devlette Birikmiş Paranız Olabilir! Paranızı Kontrol Edin