E Devletten Hızlı İzin Belgesi Nasıl Alınır? Seyahat Belgesi Alma Şartları!

371 Okunma — 03 Mayıs 2021 07:30
Devletsel 2 3

E Devletten Hızlı İzin Belgesi Nasıl Alınır? Seyahat Belgesi Alma Şartları!

Yasaklarda Seyahat İzin belgesi nasıl alınır? Corona virüsle ilgili tedbirler kapsamında belgeler için e devlet üzerinden başvuru yapabiliyorsunuz. Corona virüs tedbirleri kapsamında, şehirler arası seyahat belgesi gündeme geldi. Yeni alınan tedbirlere istinaden 65 yaş ve üzeri vatandaşların seyahat edebilmeleri için Sadece Seyahat İzin Belgesi almaları gerekiyor. Peki Seyahat İzin Belgesi nasıl alınır?

*Tüm illerde 65 yaş ve üzeri kişiler gün içerisinde 10.00 ila 13.00 saatleri, 20 yaş altı kişiler (01.01.2001 tarihi ve sonrasında doğanlar) ise gün içerisinde 13.00 ila 16.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek olup (iş yerleri ile illiyetlerini gösteren çalışma/SGK kaydı vb. belgeyi ibraz eden çalışanlar hariç),bu saatler dışında ise belirtilen yaş gruplarındaki vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları kısıtlanacak.

E devlet seyahat izin belgesi nasıl alınıyor?

fb share v01 1

Seyahat izin belgesi konusunda, internet üzerinden çalışma yapabilirsiniz. Özellikle seyahat izin belgeleri konusunda ön plana çıkarılan durumlar var. Bu durumlar bireysel olarak da karşımıza çıkıyor. Beklentileri ve yenilikleri kendi içinde değerlendirebiliyorsunuz. Seyahat İzin Belgesi ALO 199 Vefa Sosyal destek hattından ya da e-Devlet üzerinden alınabilir.

E-devlet ekranından seyahat izin belgesi almak için öncelikle T.C kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılıyor. Giriş yapmanın ardında İçişleri Bakanlığı bölümünde yer alan “e – Başvuru” kısmına giriliyor. Seçenekler arasından “Seyahat İzin İşlemleri” seçilerek form dolduruluyor. 65 yaş üstü vatandaşların bu belgeyi alması gerekiyor.

Sıradaki içerik:

E Devletten Hızlı İzin Belgesi Nasıl Alınır? Seyahat Belgesi Alma Şartları!