sv

E-Nabız Nedir? E-Nabız Nasıl Kullanılır?

137 Okunma — 04 Şubat 2021 07:42
e nabiz nedir 16 9 1533703588

E-Nabız Nedir? E-Nabız Nasıl Kullanılır?

E Nabız uygulaması son günlerin en çok kullanılan sağlık uygulaması. Pek çok kişinin işini kolaylaştıracak türden bir çalışma sağlıyor. Sağlık konusunda oldukça faydalı bir uygulama olan E-Nabız, kendine has çalışıyor. Bu sayede herkesin işlemini birkaç dakika içerisinde çözüme kavuşturmuş oluyor.

e nabiz nedir 16 9 1533703588

Bakanlık tarafından hazırlanan bu uygulama, rapor görüntüleme, randevuları takip etme, randevu alma ve benzeri gibi sağlık işlemlerini rahatlıkla yapmanızı sağlıyor. E nabız sitesine girişle ilgili merak ettiğiniz bilgiler burada. Gelin bir de buna bakalım. Tabii öncesinde E nabız sistemine üye olmanız gerekiyor.

Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan bu uygulama ile rapor görüntüleme, randevu takip etme, randevu alma vb sağlık işlemlerini yapabilirsiniz. Peki ama e-nabız sitesine nasıl giriş yapabilirsiniz? Gelin, bütün cevaplar burada.

E-Nabız üzerinde neler yapabiliriz?

e nabiz

“Tansiyon”, “Şeker”, “Nabız” ve “Ağırlık” sekmelerine tıklayarak buraya eklediğiniz bilgilerinizi görebilir, “Ekle” sekmesiyle sisteme şeker, tansiyon, ağırlık, nabız bilgilerinizi ekleyebilirsiniz.

Takviminizde randevularınızı ay, hafta ve gün bazında görüntüleyebilirsiniz . Randevu üzerine tıklayarak detaylarını görebilirsiniz. Randevu Al butonuna tıkayarak, MHRS’ye ayrıca giriş yapmadan ileriki tarihlere yeni muayene randevusu yapabilirsiniz. Böylece tek ekranda düzenli bir şekilde sağlık işlemlerinizi planlayabileceksiniz.

Bu sayede pek çok işleminizi rahatlıkla ön plana çıkarabilir ve bunları da kontrol edebilirsiniz. Sağlık bilgilerinizi istediğiniz kişilerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sağlık bilginizi paylaşacağınız kişinin TC kimlik numarası ve cep telefonunu girerek bu kişiye sağlık bilgilerinize erişim izni tanırsınız. E-nabız konusu bu süreçte herkes için estetik ve önemli bir yapıda çalışma sunmaktadır diyebiliriz.

E-Nabız giriş için ne yapmak gerekir?

E-Devlet kapısı üzerinden e-Devlet şifresini kullanarak veya E-İmza kullanarak T.C. numaranız ile sisteme giriş yapabilirsiniz. E-Devlet girişine tıkladığınızda E-Devlet girişine yönlendirileceksiniz. Giriş yaptığınızda profil bilgilerinizi oluşturmak için yönlendirildiğiniz ilk ekranda Kullanım Şartları bulunmaktadır. Profilinizi oluşturmaya başlamak için “Kullanım Şartlarını okudum, anladım ve kabul ediyorum” yazısının yanında bulunan kutucuğu tıklamanız gerekmektedir.

Bu süreçlerin tamamını e devlet sistemine bağlı olarak yapabilirsiniz. E nabız uygulamasına giriş yapmak için e devlet sitesini kullanabilirsiniz. Hemen bakabilirsiniz.

 

Sıradaki içerik:

E-Nabız Nedir? E-Nabız Nasıl Kullanılır?