sv

Elektronik Haberleşme Abonelikleri, E-Devlet Üzerinden İptal Edilebilecek

73 Okunma — 07 Şubat 2021 11:15
abonelik iptali islemleri e devletten yapilabilecek UVA

Elektronik haberleşme aboneliklerinde yeni dönem başlıyor. İnsanlar bir yeni abonelik gerçekleştirdiği zaman artık bunları e devlet üzerinden iptal edebileceksiniz. Bu sayede çok daha hızlı bir şekilde çalışmaları ön plana çıkarmış olacaksınız. E devlet üzerinden gerçekleştirilen işlemlere artık bir yenisi daha ekleniyor. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yapılan düzenleme kapsamında yeni düzenleme var. Abone sayısı 200 binin üzerinde olan elektronik haberleşme işletmecilerinin hizmetlerine yeni kurallar geldi. Aboneliklerin iptali 26 Ekim Pazartesi gününden itibaren e-Devlet üzerinden gerçekleştirilebilecek.

E-Devlet Kapısı’ndan gerçekleştirilen fesih başvurusunun ardından işlemler daha rahat ilerleyecek. 24 saat içinde hizmete ilişkin ücretlendirme, hizmet sağlayıcı tarafından durdurulacak. Böylece, sabit veya mobil telefon, internet ve kablo TV aboneleri, aboneliğini iptal ettirmek istediğinde artık daha rahat çalışacak. Hizmet aldığı işletmeciye yazılı dilekçeyle başvurmak, faks çekmek gibi işlemlerle uğraşmadan “turkiye.gov.tr” adresi üzerinden abonelik iptal başvurusunu yapmış olacak.

Bayilere gitmeden abonelik iptallerinde yeni düzenleme!

abonelik iptali islemleri e devletten yapilabilecek UVA

Abonelerin fesih başvurusu için dilekçe vermek amacıyla hizmet sağlayıcıların bayilerine gitme zorunluluğu, özellikle yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde vatandaşların sorun yaşamasına sebep oluyordu. Bu uygulama sayesinde aboneler, iptal taleplerini e-Devlet’ten insan teması olmadan yapabilecek. İşletmeciler, abonelerin nakil, devir, hat dondurma gibi talepleri mevcutken e-Devlet Kapısı üzerinden fesih başvurusu gelmesi halinde bu başvuruyu yerine getirmekle de yükümlü olacak. Bu yüzden sürekli değişen ve yenilenen bir çalışma ile birlikte güncellemelere göz atabiliyorsunuz. Yapmanız gereken tek şey e devlet üzerinde yer alan incelemeleri kullanmanız olacaktır.