sv

En İyi 5 Kişisel Gelişim Kitabı Hangileridir? İşte Liste!

84 Okunma — 28 Şubat 2021 11:28
en iyi kisisel gelisim kitaplari

En İyi 5 Kişisel Gelişim Kitabı Hangileridir? İşte Liste!

Kişisel gelişim kitapları, eğitim hayatını geliştirmeye çalışan, psikoloji gelişim bilgileri almak isteyen, iş hayatını kolaylaştırmak isteyen, insanlarla olan iletişimini geliştirmek isteyen, sıkıntılı ve zor zamanlarına yardım arayan birçok insana hitap eden kitaplar bütünüdür.

Bu gibi birçok konular için insan hayatını kolaylaştırıp, yön vermesi, yardımcı kaynak olması için kişisel gelişim yazarları eserler vermektedir.

Kişisel gelişim alanındaki en bilinen Türk yazarımız, Mümin Sekman’dır. Mümin Sekman dışında Ahmet Şerif İzgören ve Müjdat Gezen gibi kişisel gelişim kitapları yazmış önemli kişilerde vardır.

Kişisel gelişim alanın yabancı yazarlarında da, Sam Horn, Tanu Punjabı, Joanna Fiber, Julie King, Hector Garcia & Francesc Miralles, Mikael Krogerus & Roman Tschâppeler gibi yazarlar yer alır.

Peki, En İyi 5 Kişisel Gelişim Kitapları Hangileridir?

  1. en iyi kisisel gelisim kitaplari
  1. Mümin Sekman’ın Her Şey Seninle Başlar
  2. Sam Horn’un Sözlü Dövüş Sanatı (Tongue Fu)
  3. Müjdat Gezen’in Yapabilirsin
  4. Hector Garcia & Francesc Miralles’in IKIGAI
  5. Tanu Punjabı’nin Her Şeye Rağmen Rahatla

Mümin Sekman – Her Şey Seninle Başlar

Kafanız çok mu karışık, ne yapacağınız konusunda kararsız mısınız, kendinizi hiçbir işi yapamayan beceriksiz olarak mı görüyorsunuz?

O halde, “Her Şey Seninle Başlar” tam da size göre bir kitaptır.

Beyin yakan anlatımıyla, hayatınızı değiştirip şekillendirecek bilgi anlatımıyla size ulaşılması en güç dediğiniz hayallerinizin, imkânsız, yapamam dediklerinizin mümkün olabileceğini, siz istedikten sonra kendinizi sınırlandırmadıkça yapamayacağınız hiçbir şey olmadığını anlatan ve sizleri cesaretlendirecek olan kitaplardan biridir.

 

Sam Horn – Tongue Fu (Sözlü Dövüş Sanatı)

Karşınızdaki insanla konuşurken bazen ne diyeceğinizi bilemiyor musunuz, bazı duyduğunuz konuşmalara kızıp sinirleniyor musunuz?

O halde, “Tongue Fu” aradığınız kitabın ta kendisidir.

Yaşanmış birçok örnek anlatımıyla, edebi betimlemeleriyle, akıcı diliyle size her konuda rahatça kendinizi ifade edebileceğiniz yöntem ve telaffuzlar edinmenize yardımcı olacak ve iletişiminizi kuvvetlendirecek bir kişisel gelişim kitabıdır.

Müjdat Gezen – Yapabilirsin

Başarısız olmaktan korkuyor ve yapabileceklerinizin üzerine gidemiyorsanız, kendi kendinize kim yapabilir ki gibi bahaneler arkalarına saklanıp, yapacaklarınızdan kaçıyorsanız “Yapabilirsin” tam da size göredir.

Müjdat Gezen ’in kendi hayat tecrübeleriyle, akıcı bir dille yapılamayacak bir şey olmayacağını ve başarıya giden yolu anlattığı bu kitabı zevkle okuyabilirsiniz.

Hector Garcia & Francesc Miralles – IKIGAI

Japonların mutlu ve huzurlu yaşamlarının ardındaki sırları öğrenmek istiyorsanız ve yaşama biçimlerinden kendinize örnekler edinmek istiyorsanız hayatınızı şekillendirip, değiştirmek için “IKIGAI” tam size uygun bir kitaptır.

Tanu Punjabı – Her Şeye Rağmen Rahatla

Artık kafanız düşünmekten bir dünya mı oldu, çok mu sıkılıyorsunuz, yaptığınız hiçbir şeyden artık zevk alamıyor musunuz?

O halde, “Her Şeye Rağmen Rahatla” tam size göre bir kitaptır.

Akıcı anlatımıyla, her ne olursa olsun her daim rahat olabilmenizi anlatan bir kitaptır.

 

 

 

Sıradaki içerik:

En İyi 5 Kişisel Gelişim Kitabı Hangileridir? İşte Liste!