sv

eSGK Hizmetini Kullanarak Sigorta Bilgilerinizi Öğrenebilirsiniz

154 Okunma — 19 Temmuz 2020 00:47
Hemen her vatandaşın kolaylıkla ulaşarak e hizmet alabildiği tüm resmi kurumların internet adreslerine sadece e devlet üzerinden ulaşılabilmektedir.
eSGK Hizmetini Kullanarak Sigorta Bilgilerinizi Öğrenebilirsiniz

eSGK Hizmetini Kullanarak Sigorta Bilgilerinizi Öğrenebilirsiniz.

Gelişen teknoloji ve her geçen gün yaygınlaşan internet ağı hayatı kolaylaştırmaya devam ederken altyapısını oluşturan resmi kurumlar da hizmetlerine kolay ulaşma imkanı sunuyor. İnternet kullanımının yaygınlaşması tam anlamıyla resmi kurumları e hizmete yöneltti.
Tek bir çatı altında ve tek bir internet sitesi üzerinde toplanan tüm resmi kurumların sunduğu e hizmetlere ulaşım kolaylaştırılarak, e hizmet alımı tek merkezden yapılmaya başladı. Hemen her vatandaşın kolaylıkla ulaşarak e hizmet alabildiği tüm resmi kurumların internet adreslerine sadece e devlet üzerinden ulaşılabilmektedir.

SSK Bilgilerinize ve SGK Hizmetlerine e Devletten Ulaşabilirsiniz. eSGK Hizmetini Kullanarak Sigorta Bilgilerinizi Öğrenebilirsiniz.

Her resmi kurum gibi Sosyal Güvenlik Kurumu da daha hızlı ve kaliteli hizmet verebilmek için internet üzerinden hizmet vermektedir. Kurumun sunduğu eSGK Hizmetlerine ulaşmak, hizmet almak oldukça kolay. SSK ve BağKur sorgulamasının da dakikalar içinde yapılabildiği eSGK Hizmetleri her yerden ve her saat internet ortamı üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.

Sosyal Güvenlik Kurumundan hizmet almak için kuruma gitmenize gerek kalmıyor. Online olarak sigorta ve emeklilik başta olmak üzere kurumun sunduğu hizmetleri internet ortamında alabilirsiniz. Böylelikle arada geçen zaman size kalır.

eSGK Hizmetini Kullanarak Sigorta Bilgilerinizi Öğrenebilirsiniz

eSGK Hizmetini Kullanarak Sigorta Bilgilerinizi Öğrenebilirsiniz.

Yine Sosyal Güvenlik Kurumu mükellefleri de online ortamda sunulan hizmetlerden yararlanabiliyor ve uygulanan eSGK ağı üzerinde sorgulama yapabiliyorlar. eSGK Hizmeti alırken işveren yada çalışan olmanızın farkı yok, hem işverenlerin hem de çalışanların sorgulama yapabilmesi mümkün.

Türkiye’de hızla gelişen teknolojiyle birlikte yeni nesillerin yaygın olarak kullandığı internet nedeniyle, özel sektör ile birlikte devlet kurumları da bu alana yönelerek internet üzerinden hizmet vermeye devam ediyor. Vatandaşları bulundukları yerde devlet hizmetleriyle buluşturan resmi kurumların verdiği e hizmetler, bir cep telefonu yada bilgisayar üzerinden dakikalar içinde alınabilmektedir.

SGK’dan Online Hizmet

Teknolojinin faydalarından sonuna kadar yararlanan günümüz insanı oldukça şanslı. Çünkü bulunduğu yerden devletin sunduğu ehizmetlere kolaylıkla ulaşabiliyor. Devletin kısa yolu olarak bilinen edevletin uygulanmaya başlamasıyla birlikte Sosyal Güvenlik Kurumu da önemli bir karar alarak vatandaşa sunduğu hizmetleri internete taşıdı ve böylelikle SGK bünyesinde oluşturulan internet ağı ile online sorgulama dönemi başladı.
eSGK Hizmetleri sunmaya devam eden Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından verilen sigortalılık ve emeklilik hizmetleri başta olmak üzere teknolojinin sağladığı kolaylıklar kullanılarak vatandaşa sunulan bütün hizmetler eSGK Hizmetleri kapsamında sunularak hem vatandaşın ulaşımını kolaylaştırıyor, hem zaman harcamandan hizmet almasına imkan sağlıyor.

Sigorta Hizmet Dökümü Alma
Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sunulan e hizmet kapsamında sigorta dökümünüzü kolaylıkla alabilirsiniz. Bu işlem için sadece e devlet şifrenizin olması yeterli. e SGK ağını kullanarak sorgulama yapabilmeniz için önce PTT Şubelerinden e devlet şifresi almanız gerekmektedir. Alacağınız edevlet şifresi ile kolayca eSGK ağını kullanabilir, sorgulama yapabilir ve kurumun sunduğu ehizmetlerden yararlanabilirsiniz.

PTT Şubelerinden aldığınız şifre ile işleme başlamadan önce edevlet sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. E-Devlet Kapısı internet sitesine giriş yaptıktan sonra açılan ‘sisteme giriş’ ekranı üzerinde açılan kimlik doğrulama sisteminin kullanılması gerekiyor. E devlet şifresi ile birlikte ‘mobil imza’, ‘eimza’, ‘T.C.Kimlik Kartı’ ve ‘internet bankacılığı’ olarak 5 ayrı güvenlik yönteminden birisinin seçilmesi gerekmektedir.

Tercih ettiğiniz güvenlik yöntemini seçtikten sonra PTT Şubesinden almış olduğunuz ilk şifreyi değiştirmeyi unutmayınız. Edevlet sistemini kullanabilmek için ve resmi kurumların sunduğu e hizmetlerden yararlanabilmek için akılda kalıcı ve unutmayacağınız bir şifre belirlemek bir sonraki girişinizi kolaylaştıracaktır.

Edevlet kapısı üzerinden sisteme giriş yaptıktan sonra tüm resmi kurumların verdiği e hizmetlere ulaşmak sadece dakikalarınızı alacaktır. Ana sayfa üzerinde bulunan SGK logosu üzerine basarak kurumun sunduğu online ortamda sunduğu ehizmetleri burada görebilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumunun eSGK ağı uygulamasında yer alan hizmetlerden SGK Hizmet Dökümü Sorgulaması butonuna basarak sorgulama yapabilirsiniz. Sigorta hizmet dökümünüz dakikalar içinde karşınızda olacak ve bulunduğunuz yerden ehizmeti almış olacaksınız.

eSGK Hizmetini Kullanarak Sigorta Bilgilerinizi Öğrenebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

eSGK Hizmetini Kullanarak Sigorta Bilgilerinizi Öğrenebilirsiniz