sv

Esnaf Hibe ve Kredi Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?

143 Okunma — 16 Şubat 2021 12:24
5 Adimda KOSGEB Kredisi Nasil Alinir 1

Esnaf Hibe ve Kredi Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hibe ve kredi desteği için başvuru nasıl yapılır? Gelin Devletsel ailesi olarak inceleyelim. Yeni esnaf olacaklar için yapılacak olan devlet destekleri konusunda pek çok çalışma karşımıza çıkıyor. Esnaf kredisi nedir peki? Son dönemlerde ön plana çıkarılan hibe destekleri konusu pek çok kişiye hitap ediyor. Peki bu desteklerden kimler yararlanabiliyor? Gelin ve kredi almak isteyen yeni esnaflara göz atalım ve en azından bu esnaflara sunulacak olan kredi desteklerini inceleyelim. Gerekli şartların oluşması durumunda da pek çok kişiye dair bir çalışma sunalım ve ön plana çıkarmaya başlayalım.

Esnaf olma hayali kuran kişiler iş yeri açma konusunda maddi sıkıntılar çekebilmektedir. Yeni esnafa destek kredileri hakkında detaylar merak edilmektedir. Krediler, devletin bankalara belirlenmiş oranlarda yardımcı olması sonucunda esnafa verilir. Bu yüzden de bu destekleri ve beklentileri en azından belirli kurumlar üzerinden yapacağınız başvurular ile incelemekte fayda var. Hibe ve kredi konusunda yapılan çalışmalara bakalım.

Devlet destekleri olarak ön plana çıkarılan pek çok çalışmayı da kendinize göre kullanabilir ve incelemeye başlayabilirsiniz. Yapılacak olan bütün yeni çalışmaları ve beklentileri kendinize göre kullanabilir ve incelemeye başlayabilirsiniz. Devlet destekleri konusunda hızlı ve etkili bir hizmet üretecek olan başvurular için, sitemiz üzerinde güncel bilgileri sizlere sunmaya tüm hızımızla devam ediyoruz.

Destekten faydalanmak için ne yapmak gerekir?

kobi hibe destegi nedir ve kimlere verilir 825x450 1

  • Esnaf olmak isteyen kişinin, istediği alanda yetkinlik ya da ustalık belgesi gerekir.
  • İş yeri açmak isteyen kişinin iş yeri ruhsatı alması gerekir.
  • Kimlik doğrulaması gereklidir.
  • Kişinin kimlik kartı ve kimlik kartının fotokopisi gerekir.
  • İş yeri ruhsatının bulunduğunu doğrulayan belge ve iş yerinde kimlerin sigortalı olarak istihdam edilmesinin talep edildiği belge gerekir.
  • İş yerinin çalışma şartlarına uygun olduğu, iş sağlığı ve güvenliği donanımını gösteren belge.

 

Bu desteklerden faydalanmak için belirli şartları karşılamanız gerekiyor. Bu sayede isteklerinizi ve beklentilerinizi de bu süreçlerde ön plana hemen çıkarmış olacaksınız. Zaman kaybetmeyin ve kendinize dair diğer bütün seçenekleri ön plana çıkarın. Desteklerden hemen faydalanmak mümkün değildir. Öncelikle şartlara uygunluk araştırılır. Belgeler ve dilekçeler oluşturulur. Desteklerden faydalanmak için uzun bir süreç gerekmektedir. Desteklere yoğun talep olması sebebiyle, her kişi değerlendirilir, değerlendirme işleminin ardından liste hazırlanır. Öncelik sıralaması yapılır.

Sıradaki içerik:

Esnaf Hibe ve Kredi Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?