Esnaf Kefaletsiz Kredi Hesaplama 2022

45 Okunma — 18 Aralık 2021 09:09
2 47

İçindekiler;

Esnaf kefaletsiz kredi hesaplama 2022 konusunda araştırma yapan birçok insan bulunuyor. Bankaların yerine esnaf kefaletsiz kredisi almak isteyen esnaflar krediyi almadan hesaplamanın nasıl olduğunu merak ediyor. Covid pandemisi sebebiyle esnaflar bir hayli zora düşmüş durumda.

Banka kredileri geri ödemesi 36 ayla sınırlandırılırken esnaf kredisi veren esnaf ve sanatkârlar kredi kefalet kooperatifi kişilere 5 yıllık ödeme planı yapabiliyor. Bu sebeple ise kişiler bankalar yerine esnaf ve sanatkârlar kredi kefalet kooperatifi üzerinden krediye başvuruda bulunuyor. Kredi faiz oranları ise yıllara göre değişkenlik gösterebiliyor.

2021 Esnaf Kefalet Kredisi Şartları

2021 esnaf kefalet kredisi şartları esnaf ve sanatkârlar kredi kefalet kooperatifi tarafından belirleniyor.  Zor zamanlar geçiren esnaflar kredilere başvurmak zorunda kalıyor. Fakat bankalar kişilere geri ödeme konusunda biraz kısıtlı davrandığı için kişiler esnaf kefaletsiz kredi alma yöntemlerini araştırmaya yönlenmektedir.

Esnaf kefalet kredisi almak isteyen kişilerden istenen ilk koşul bir yıllık esnaf olmasıdır. Bu koşulu sağlamayan kişi bu krediden yararlanamaz. Aynı zamanda bu kredi için kişilerin oda üyeliği bulunması gerekmekte ve kredi notunun yeterli olma şartı aranmaktadır. Şartlar elverişli olduğu durumda alabilecekleri kredi yardım kredisi olarak geçmektedir. Şartları sağlayan kişiler bağlı bulundukları kooperatife giderek başvuruda bulunabilirler.

1 59

Kişiye göre kredi miktarında değişiklikler görülebilmektedir. Kişiler başvuru yaptıktan sonra geçmiş dönemlerdeki borç durumu ve bunları ödeme durumu gibi faaliyetleri incelenmektedir. Ayrıca esnafın kredi sicili oldukça önemlidir. Başvuru onaylanacaksa kooperatif kişileri anlaşmış olduğu bankalara yönlendirmektedir. Başvuru banka tarafından da incelenmektedir ve eğer olumlu sonuç alınırsa banka kişiye ödeme yapacaktır.

Halkbank Esnaf Kefalet Kredisi Hesaplama

Halkbank esnaf kefalet kredisi hesaplama imkânı sunmaktadır. Esnaf kefalet kredisi başvurusu alan Halkbank sıfır faizle ve uygun ödeme yöntemleriyle esnaflara kredi tahsis etmektedir. Kişiler işletme sermayesini karşılayabilme amacıyla belli bir ücrete kadar krediye başvurabilmektedirler. Aynı zamanda kişilere işyeri almalarına ve taşıt almalarına yönelik biraz daha fazla kredi imkânı sunmaktadır.

İşletmelerinde büyümeye gitmek isteyenler bu krediye başvurmaktadır.  Halkbank Esnaf ve sanatkârlar kredi kooperatifleri kefaletiyle de başvurular almaktadır. Halkbank esnaf ve sanatkârlar kredi kooperatifleri kefaleti ile doğrudan kredi kullanabilme imkânını da sunmaktadır. Kişiler bu kooperatiflere başvuru yapması ve kooperatiften onay alması üzerine bu bankaya yönlendirilebilmektedirler.

Halkbank Esnaf Kefalet Kredisi

Halkbank esnaf kefalet kredisi için esnaf ve sanatkârlar kredi kefalet kooperatifinin anlaşmış olduğu bankalardan biridir. Kişiler kredi ve sanatkârlar kredi kooperatifleri kefaleti ile banka üzerinden kredi çekebilmektedir. Aynı zamanda Halkbank esnaflara yönelik değişik ödeme seçenekleri ile farklı krediler vermektedir.

Kredileri ise yüzde sıfır faizden başlamaktadır. Kredilerden ilki işletme sermayesini karşılamak isteyenler içindir. Belirli bir sınırı bulunmaktadır. Kişiler zor durumda kaldığında bu krediye başvurabilirler. İkincisi ise şirket veya araç almak içindir. Bunlar genelde büyümeye gitmek isteyen firmalar için idealdir. İşletmesini büyütmek isteyen kişiler bu krediye başvurabilirler.

60 Ay Vadeli Esnaf Kredisi

60 ay vadeli esnaf kredisi almak isteyen kişiler Halkbank üzerinden esnaf kredilerine başvuruda bulunabilmektedirler. Diğer bankalar esnaf kredileri için geri ödeme süresini 36 ay ile sınıflandırmaktadır. Fakat Halkbank ve esnaf ve sanatkârlar kredi kefalet kooperatifi 60 ay vade süresi ile esnaflara kredi tahsis etmektedir. Kişilerin en az bir yıllık esnaf olması gerekmektedir. Bir yılı doldurmadan bu kredilere başvurmak mümkün değildir.

Kişiler bir yıldır esnaf ise esnaf ve sanatkârlar kredi kefalet kooperatifi üzerinden başvuru yapabilmektedir. Fakat daha önce ödeme konusunda sıkıntı yaşayan bireylere bu kredi çıkma olasılığı düşüktür. Zira kişiler başvuru yaptıktan sonra kooperatif tarafından kişilerin kredi sicil kaydı ve kredi notu araştırmaya tabii tutulacaktır. Eğer hiç bir sorun yoksa onay verilmesi halinde kişiler bilgilendirilecektir.

TESKOMB Kredi Hesaplama

TESKOMB kredi hesaplama nasıl yapılacağı konusu merak edilmektedir. Türkiye esnaf ve sanatkârlar kredi ve kefalet kooperatifleri birlikleri kararınca verilmiş olan kredilerin geri ödeme süresi maksimum beş yıl ile sınırlandırılmıştır. Faiz oranı yıllara göre değişkenlik göstermektedir. Fakat en son belirlenmiş olan güncel faiz oranı yüzde dokuz buçuktur. Ayrıca kişi başına en fazla verilecek kredi miktarı da 200.000 lira olarak belirlenmiştir.

Devletsel.com ekibi olarak sizlere bu makalemizde umarız sizlere fayda sağlayabilmişizdir bu ve bunun gibi konular için sitemize burdan ulaşabilirsiniz.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Esnaf Kefaletsiz Kredi Hesaplama 2022