Evde Yabancı Dil Öğrenmek

120 Okunma — 20 Şubat 2021 12:47
poalRipFdJL9JjHT 636643319284948627

İçindekiler;

Evde Yabancı Dil Öğrenmek

Ülkelerin artık sürekli etkileşim halinde olması dil bilmenin önemini de artırmaktadır. Önceleri dünya siyaseti ve ekonomisine yön veren ülkelerin ana dil olduğu için İngilizce bilmek oldukça önemli bir özellikti fakat şu an ki şartlar dâhilinde ana dilinin yanında bir dil bilmek de pek bir anlam ifade etmemektedir. İş hayatında, kariyerinde yükselmek isteyen kişilerin mutlaka iki ve daha fazla dil bilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra şunu söylemekte yarar vardır.

Dil bilmek sadece kariyerde ve iş hayatında sizi öne atmayacaktır. Öğrenilen yeni diller sizin kendinizi geliştirmenize ve farklı bir dünyaya girmenize neden olacaktır. Bu konuda söylenilen ‘bir dil bir insan, iki dil iki insan’ sözü tam olarak bunu anlatmaktadır. Farklı diller öğrenmek aynı anda çoklu düşünmeyi, yaratıcı düşünmeyi ve odaklanma becerileri gibi nitelikleri geliştirir.

Evde yabacı dil öğrenmek gelişen teknoloji sayesinde artık oldukça kolay. YouTube’den deneyimli hocaların vermiş oldukları gramer dersleri ve geliştirilen uygulamalar sayesinde evde yeni diller öğrenebilirsiniz. Ayrıca öğrenmek istediğiniz dil kullanılarak çekilmiş olan film ve dizileri izlemek sizi bu dil de oldukça geliştirecektir. Film ve dizi izlenerek yeni bir dil öğrenilmesinin klasik metotlardan daha etkili bir yöntem olduğu tespit edilmiştir. Bunların arasına müzik dinlemeyi de ekleyebilirsiniz. Öğrenmek istediğiniz dilde söylenen şarkıları dinlemek sizin için iyi bir pratik olacaktır.

Yabancı dil öğrenebileceğiniz uygulamalar

55eaf40ff018fbb8f8a160b9

Yabacı dil öğrenmek isteyenler evlerinde bazı uygulamaları kullanarak kendilerini geliştirebilirler. Duolingo isimli bu uygulamayı hemen hemen herkes bir kez duymuştur. Günlük ders ve aktiviteler yardımı ile yabancı dil öğrenmenizi sağlayan bu uygulamanın hem masaüstü hem de mobil platform uyumu vardır.

Rosetta Course isimli yabancı dil öğrenme programı en çok tercih edilen ve en çok satılan uygulama olmuştur. Yabancı kelimelerin telaffuz çalışmaları, gramer konuları ve kelime ezberleme çalışmaları gibi farklı açılardan sizlerin en iyi şekilde yabancı dil öğrenmenizi sağlamaktadır.

Ayrıca, Quizlet, Phrasebook, Memrise, Busuu ve Babbel gibi uygulamaları da kullanarak evde istediğiniz yabancı dili öğrenebilirsiniz.

Devletsel.com ekibimiz olarak umarız bu makalemizde sizlere bilgi paylaşabilmişizdir bu ve bunun gibi makaleler için sitemize burdan ulaşabilirsiniz

Sıradaki içerik:

Evde Yabancı Dil Öğrenmek