sv

Evde Yapılabilecek Kişisel Gelişim Tavsiyeleri

279 Okunma — 13 Ağustos 2020 15:42
Evde Yapılabilecek Kişisel Gelişim Tavsiyeleri

Evde yapılabilecek kişisel gelişim tavsiyeleri, internette Covid-19’dan dolayı en çok aranan konuların başında yer almaktadır. Evde yapılabilecek kişisel gelişim tavsiyeleri sizler için bu makalemizde hazırladık.

Evde Yapılabilecek Kişisel Gelişim Tavsiyeleri

Yabancı Dil Geliştirme

Influencerlar ile yaptıkları promosyon çalışmaları yardımı ile çok tanınan Cambly uygulaması ile bir tek yabancı dil eksiğinizi değil, evden hiç çıkmayan ve sadece yaşayanlar için bir insanla konuşma hasretini de giderecek uygulama. Burada öğretmen olup Türkçe eğitimi de verebileceğiniz benzer biçimde, İngilizce becerilerinizi deneyimli öğretmenlerle geliştirebilirsiniz.

Hem İngilizce hem de farklı diller için deneyebileceğiniz aplikasyonlar da bulunmaktadır. Bu uygulamaların başında Duolingo gelmektedir. Memrise aplikasyonu ise kendi geliştirdiği yöntemle daha çok kelime öğrenmeye yönelik ergonomik yapmış olduruyor ve aynı zamanda da çok keyifli, basit bir tasarımı bulunmaktadır. Lingvist isimli uygulama ise, Türkçe versiyonu olmayan bir web sitesi, fakat özellikle Uzak Doğu dillerini öğrenmek için oldukça idealdir.

Çeşitli Branşlarda Online Eğitimler

Coursera ve Udemy siteleri bugünlerimiz için tam bir eğitici görevi görmektedir. Kodlama mı öğrenmek istiyorsunuz ya da sanat mı öğrenmek istiyorsunuz? Hepsi bu iki eğitim sitesinde mevcut ve kimi dersler elit eğitim kurumlarından sertifika almanıza da olanak tanıyor. Doğal dersleri düzenli takip etme şartı bulunmakta.

Bu siteler üzerinden A’dan Z’ye her şeyi öğrenebilmeniz mümkün. Udemy sitesi üzerinde binlerce arşiv ve ders bulunmaktadır. Bu derslerin bazıları paralı bazıları ise bedava olarak sunulmaktadır. Eğer ücretsiz başka bir eğitim sitesi arıyor iseniz, GCFGlobal iyi bir kaynak olarak karşımıza çıkmaktadır. Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nin sunduğu kısa ve uzun soluklu online eğitimler de oldukça dikkat çekici durumdadır. Yazılımdan sanata, spordan el aletlerine kadar birçok eğitici ve öğretici videolara ulaşabilmeniz mümkündür.

Kod yazmayı öğrenmek isteyenler için Codeacademy en doğru adres. Sadece bol miktarda farklı mevzuatı olan site ve aplikasyon da mevcut. Öğrencilere sundukları burs imkanları da bulunmaktadır. Kod yazma dışında yapay zeka, data düzenleme benzer biçimde teknolojik mevzulara ilginiz varsa Udacity sizi direkt iş hayatına hazırlayan bir web sitesi olarak çok başarılıdır.

Çocuk kitabı iyi mi yazılır ve çizilir öğrenmek isterseniz British Library sitesine göz atmanız gerekmektedir. Ayrıca yemek yapma konusuna ilgiliyseniz ya da yapmayı öğrenmek istiyorsanız birçok sosyal medya platformu üzerinden bunu gerçekleştirmeniz mümkün olmaktadır. Özellikle de Yasemin Atay ve Yargın Çakal isimli kullanıcılar, sosyal medya hesapları üzerinden videolu bir şekilde ve de aynı zamanda her türlü bütçeye uyacak şekilde yemek yapmaktadırlar. Bunların dışında yine oldukça önemli şeflerin kendi sosyal medya hesaplarını da takip ederek, birçok önemli yemeği öğrenebilmeniz mümkün olmaktadır. Bunlardan faydalanmak için sizin de bir sosyal medya hesabınızın olmasında yarar vardır.

Devletsel.com ekibi olarak umarız sizlere faydalı bir makale sunmuşuzdur bu ve bunun gibi birçok makaleye sitemizden ulaşabilirsiniz

Sıradaki içerik:

Evde Yapılabilecek Kişisel Gelişim Tavsiyeleri