Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2022

35 Okunma — 18 Aralık 2021 09:14
3 34

İçindekiler;

Gelir belgesiz kredi veren bankalar hangileri? Bankaların kredi başvurularında istedikleri en temel belgelerden birisi belgelenebilir net gelir ya da maaş bordrosudur. Peki, bu durumda çalışmayan kişiler, emekliler, ev hanımları, öğrenciler kredi alamayacak mı? Bankalar uygulanan farklı politikalar ile de kredi verebiliyor. Örnek verecek olursak emekliler emekli maaşını aldığına dair sunacağı belge ile belli bir miktara kadar kredi alabilirler.

Geliri Olmayan Birisi Kredi Çekebilir Mi?

Bankaların kredi imkânlarından yararlanmanın öncelikli şartlarından bir tanesi  çalışmaktır. Ancak bazı istisnai durumlarda çalışmayan, geliri olmayanlar da kredi çekebilir. Bu durumları şöyle sıralayabiliriz;

  • Kendi adına kayıtlı gayrimenkulü olup, oradan gelir elde edenler,
  • Şirket ortaklığı bulunanlar,
  • Çiftçilik yapıp gelirini kayıtlandırabilenler.

Geliri olmayan kişilerin kredi çekmesi için bir diğer olanak ise kefil göstermek veya adınıza kayıtlı mal varlığınızı teminat göstermektir.

Hangi Bankalar Şartsız Kredi Veriyor?

Zamanında kredi ödemelerini yapamayan, kredi kartı ödemelerini aksatan, ödemeleri gecikmeye düşen kişilerin kredi notları düşmektedir. Kredi notu düşük olan kişilerin bankalardan kredi kullanma oranları düşüyor. Ancak birçok banka kefilsiz, ipoteksiz kredi verebiliyor. Şartsız kredi veren bankalar şu şekilde; QNB Finansbank, Enpara, Ziraat Bankası, Akbank kolay şekilde kredi başvurusu alıyor ve kredi almanız mümkün.

1 59

QNB Finansbank kredi koşulları; Kolay kredi kullanabileceğiniz bankalardan birisidir. Kara listede olan ve Sicil notu düşük olan vatandaşlarda aradığı tek özellik kredi notunun 900 ve üzeri olmasıdır.

Enpara Kredi koşulları; QNB Finansbank’ın yan dalı olan banka dijital olarak hizmet vermektedir. Bankanın kredi vermesinde tek koşul sigorta priminin düzenli ödeniyor olması.

Engelli Raporu Olanlar Kredi Çekilebilir?

Engelli kredisi yalnızca engelli raporu olan kişilere verilmektedir. Peki engelli raporu olanları nasıl kredi çekebilir? Bu krediden yararlanmak için 2022 engelli maaşına sahip olma zorunluluğu vardır. Bu kredi PTT tarafından verilir ve sınırlı miktarda sunulur. Gerekli şartları sağlayan bireyler PTT tarafından yetki verilen bankalar tarafından kredisini tahsil edebilir. Bu bankalar şunlardır; ING Bank, Türk Ekonomi Bankası, Denizbank, Aktif Bank ve Burgan Bank’tır.

Başvuru yapan kişilerin engelli sağlık kurulu raporuna sahip olması şarttır. Başvuru yapan bireyin 18 yaşından büyük ve 85 yaşının altında olması gerekmektedir. Bu raporun geçerlilik süresinin 2022 sonu olması gerekmektedir. Akli dengesi yerinde olmayan bireyler bu krediden yararlanamaz. Başvuruları yalnızca vatandaşın kendisi gerçekleştirmek zorundadır. Engelli kredisi engelli maaşı dayanak olarak alındıktan sonra başvurulabilir hale gelir. Engelli kredisine yapılacak başvuruda kredinin onaylanabilmesi için verilecek raporun en az yüzde 40 olması gerekir.

Anında Kredi Veren Bankalar

Anında kredi veren bankalar hangileridir? Hangi bankalar hangi koşullarda anında kredi veriyor? Kefilsiz gelir belgesiz anında kredi veren bankalar ile nakit ihtiyaçlarınıza çözüm bulabilirsiniz. Başvurularınızı şubeye gitmeden online olarak yapabilirsiniz. Anında kredi veren bankalardan kredi almak için öncelikle kredi notunuzun riskli grupta olmaması gerekmektedir.

2 48

Yapılan başvuru ve beraberinde inceleme sonucu uygun bulunan kişiler bankanın belirlediği faiz oranları ve vadeler ile kredilerine kolayca ulaşabilir. Bankaların faiz oranları ise çekilen kredi tutarına, çekilen kredi tutarına uygulanan vadeye göre ve bankaların kendi faiz oranlarına göre değişkenlik gösterir. İşte başvuru yapabileceğiniz bankalar;

Cepteteb İhtiyaç kredisi; 18-65 yaş arası herkes başvuru yapabilir, 1.000 TL ve 50.000 TL arası bir tutar ile 3-36 ay vadeler arası koşullar sunmaktadır.

Akbank Direkt Kredi; Kredi notunuz iyi ise eğer 40.000 TL’ye kadar kredi imkânı sunmaktadır. Kredi kullanabilmek için Akbank müşterisi olmanız gerekir.

VakıfBank Anında Kredi; Bankadan maaş müşterilere 9.000 TL’ye kadar, maaş alan müşteriler ise 30.000 TL’ye kadar kredi kullanabilir.

Yapıkredi Anında Kredi; Ön onaylı yani gelir durumunuza göre belirlenen tutar kadar kredi kullanabilirsiniz, aynı zamanda Yapı kredi ile kredilerde 3 aya kadar erteleme yapabilirsiniz.

Kredi Çıkmayanlar Ne Yapmalı?

Kredi notunuz yok ise bankalarla çalışma başlatarak kredi notunuzu oluşturun. Kredi notunuz var ancak düşük ise ödemelerinizi düzenleyin. Talep ettiğiniz kredi tutarının aylık ödemelerinin iki katı kadar gelire sahip olmalı ve bunu belgelemelisiniz. Ayrıca bu hesaplama yapılırken mevcutta kredileriniz var ise onlar da hesaplanacaktır.

Devletsel.com ekibi olarak sizlere bu makalemizde umarız sizlere fayda sağlayabilmişizdir bu ve bunun gibi konular için sitemize burdan ulaşabilirsiniz.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2022