sv

Gelir Kaybı Desteği Almak İsteyenler İçin Şubat Kira Yardımı

99 Okunma — 21 Şubat 2021 12:54
2021 emekli ve memur zammi yarin belli oluyor h138672 61ce7

Gelir Kaybı Desteği Almak İsteyenler İçin Şubat Kira Yardımı

Gelir kaybı desteği almak isteyenler için yeni bir çalışma yapılıyor ve sonuçlar bekleniyor. Bu süreçlerde herkes için farklı ve etkili bir çalışma ön plana çıkarılıyor. Esnaf gelir durumu kaybı ve kira desteği ödemeleri için başvuru süreci 11 Ocak Pazartesi günü sona erdi. 1000 TL gelir kaybı desteği, 500-750 TL arası da kira desteği sağlayacak olan Ticaret Bakanlığı, müracaatları E-Devlet üzerinden kabul edecek. Bu başvuruların tamamlanmasının ardından gözler değerlendirme sonuçlarına çevrilecek. Peki, esnaf hibe ve kira desteği ne zaman verilecek? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler burada.

Esnaf gelir ve kira desteği nasıl veriliyor?

shutterstock 1768408055 16 9 1593761264 880x495 1

Esnafa gelir kaybı desteği ve kira yardımı ödemeleri son gelişmeler ile takip ediliyor. Daha önceden başvurularını e devlet üzerinden yapan vatandaşlar gelir için desteklerini 20 Ocak’ta almıştı. Kira destekleri de Ticaret Bakanlığı tarafından 27 Ocak’ta hesaplara yatırılmıştı. Bu ayki ödemeler için henüz resmi bir açıklama gelmedi. Öte yandan, 1000 TL gelir kaybı desteği, 500-750 TL arası da kira için destek sağlayacak olan Ticaret Bakanlığı, müracaatları E-Devlet üzerinden kabul etmeye devam ediyor.

2021 emekli ve memur zammi yarin belli oluyor h138672 61ce7

Gelir kaybı desteği aylık 1000 lira olarak belirlenirken, 3 aylık süreçte toplamda 3 bin lira hibe desteği alınabilecek.Gelir kaybı desteğine ek olarak esas faaliyetin yürütüldüğü iş yerinin kira olması halinde, büyükşehir belediyelerinin bulunduğu yerlerde aylık 750 lira olmak üzere üç aylık toplamda 2 bin 250 lira, diğer yerlerde aylık 500 lira olmak üzere toplamda 1500 lira kira desteği yapılacak.İş yeri kira bedelinin kira desteği tutarının altında olması durumunda ise iş yeri kira tutarı kadar kira desteği verilecek.Şartların sağlanması durumunda gelir kaybı ile kira desteğinden aynı anda yararlanılabilecek.Destek kapsamına giren birden fazla işletmesi olanlara vergi sicil kayıtlarındaki esas faaliyet konusu üzerinden sadece 1 kez destek yapılacak. Kira ödemesi yapılan birden fazla iş yeri bulunması halinde sadece 1 iş yeri için kira desteği sağlanacak.

2 Milyon kişi başvuru yapıyor!

Başvuruların sayısının oldukça fazla olması, bu konudaki insanların beklentisini artırıyor ve karşımıza çıkarıyor. Bu yüzden süreçleri kendinize göre ön plana çıkarabilir ve incelemeye başlayabilirsiniz. Kira desteği başvuruları ile ilgili Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan geçtiğimiz günlerde açıklama yaptı. Açıklamada Pekcan, gelir konusunda kayıp yaşayan ve kira yardımı için başvuru yapamayan esnaflar için 31 Mart 2021 tarihine kadar süre tanındığını bildirdi.

Ap9bIkOSqUubnyoCFTMc w

Yapılan açıklamalarda değişken ve yeni nesil duyurular da karşımıza çıkıyor. Bu yüzden bir çeşit yeni başvuru süreçlerine göz atabiliyoruz. Herkes için yapılan yeni başvurular, güncel bir dilde hizmet üretiyor ve bizler için de değişken bir yapı oluşturuyor diyebiliriz.

Sıradaki içerik:

Gelir Kaybı Desteği Almak İsteyenler İçin Şubat Kira Yardımı