sv

Gelir Kaybı ve Kira Desteği Ödemeleri Başvuruları Başladı!

87 Okunma — 20 Şubat 2021 13:41
unnamed 2

Gelir Kaybı ve Kira Desteği Ödemeleri Başvuruları Başladı!

Yeni dönem içerisinde yer alan ve pek çok kişinin ilgisini çeken bu hizmetler için kira desteklerine göz atabilirsiniz. Bakan Pekcan tarafından ön plana çıkarılan yeni çalışmaları da kendinize göre kullanabilirsiniz. Gelir kaybı ve kira desteği ile ilgili yeni başvurular başladı. Pekcan, Twitter hesabından konuya ilişkin paylaşımda bulundu. Bakan Pekcan, “Esnaf ve sanatkarlarımız ile gerçek kişi tacirlerimize yönelik şubat ayı gelir kaybı ve kira desteği ödemelerine başladık. Hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınından etkilenen esnaf, sanatkar ve gerçek kişi tacirlere yönelik gelir kaybı desteği ödemelerinin ilk taksiti 20 Ocak’ta, kira desteği ise 27 Ocak’ta ödenmeye başlanmıştı.

Başvurular 1 Mart’a kadar uzatılmıştı

unnamed 2

Gelen talepler üzerine desteklerden yararlanma şartlarını taşıyan ancak müracaatta bulunmayanlara yönelik e-Devlet üzerinden son başvuru tarihi 31 Mart 2021’e uzatılmıştı. Gelir kaybı desteği 3 ay süreyle 1000 lira, kira desteği ise büyükşehirlerde 750, diğer şehirlerde de 500 lira olarak veriliyor.  Bu bilgilere göre göz atabilir ve online olarak başvuru yapabilirsiniz. Destek için e devlet üzerinden de bir başvuru yapabilirsiniz. Bu süreçleri kaybetmeyin ve kendiniz için detayların tamamını incelemeye başlayın. Sitemiz üzerinde yer alan başvurular bölümünden e devlet yapısına öre bir ilerleme yapabilirsiniz.

Devletsel.com ekibimiz olarak umarız bu makalemizde sizlere bilgi paylaşabilmişizdir bu ve bunun gibi makaleler için sitemize burdan ulaşabilirsiniz

Sıradaki içerik:

Gelir Kaybı ve Kira Desteği Ödemeleri Başvuruları Başladı!