sv

Genç Girişimci Bağkur Desteği Nedir? Başvurusu Nasıl Yapılır? Kesin Sonuç!

91 Okunma — 10 Mart 2021 09:42
genc girisimci destegi kosgeb

Genç Girişimci Bağkur Desteği Nedir? Başvurusu Nasıl Yapılır? Kesin Sonuç!

Genç girişimci bağkur desteği devletimizin gençlerin iş hayatına girmesi için vermiş olduğu desteklerden bir tanesidir. Bu yazımızda genç girişimci bağkur desteği başvurusu nedir, nasıl yapılır gibi sorulara cevap vereceğiz. Sizlerde iş kurmak isteyen gençlerdenseniz bu başlıktan sonra kesinlikle Genç Girişimci İstisnası başlıklı yazımıza göz atın.

Herkesin bildiği gibi ülkemizde oldukça karışık bir vergi sistemi var ve oldukça da ağır. Bu nedenle de sermayesi olan olmayan birçok gencin iş hayatına atılması oldukça zordur. Devlet bu noktada gençlere yardımcı olmak adına genç girişimci bağkur desteği veya genç girişimci istisnası gibi bazı hibelerde bulunarak gençlerin iş hayatına atılmasını kolaylaştırmaya çalışıyor.

 

Ülkemizde genç nüfus fazla olduğu için devletin bu noktaya yatırım yapması gerçekten çok önemli… Gençlere yatırım yaparak onları ülkede tutmalı ve onların yapacağı işlerle ülkemizi kalkındırmalıyız. Bu noktada gençlerde kesinlikle devletin sunmuş olduğu fırsatlara göz atmalı, gerektiği yerde de çekinmeden kullanmalı. Gelin şimdi genç girişimci bağkur desteği başvurusu nasıl yapılır bakalım;

Genç Girişimci Desteği Başvurusu 

1 UyzjuG8szUZhRdrl6nTlWw 1 scaled

Genç girişimci desteği başvurusu 2018 yılında 24 milyar liralık bir miktar ile başladı. Bağ-kur kaydı bulanan kişilerin en büyük giderlerinden biri aylık olarak yaptıkları sigorta primi ödemeleridir. Birçok insan bunu göz ardı ediyor olsa da aylık olarak ortalama 1.235 lira olan bu parayı bir yıl boyunca ödediğimizi düşünürsek çokta azımsanmayacak bir miktar ortaya çıkıyor. Bu noktada genç girişimci desteği almak çok mantıklı bir hareket…

 

Sizlerde 30 yaşından küçük 17 yaşından büyükseniz(18-29), ilk defa bir kuruluş kuruyorsanız bu destekten faydalanabilirsiniz. Anonim yada limited şirketler gibi değil, bizzat size ait gerçek kişi olarak vergi mükellefi olmalısınız.

 

Genç girişimci bağkur desteği almak için bağlı olduğunuz vergi dairesine gitmelisiniz. Bu destek için uygun bir başvuru dilekçesi hazırlayıp bağlı olduğunuz vergi dairesindeki ilgili kişilere teslim etmeli ve başvuru sürenizin olumlu sonuçlanmasını beklemelisiniz. Örnek dilekçeyi aşağıdaki resimde görebilirsiniz;

Adsiz

Sizlerde bu destekten faydalanmak istiyor ve dilekçe doldurmak istiyorsanız bu konu altına yorum atıp bizden destek alabilirsiniz.

Devletsel.com ekibi olarak sizlere bu makalemizde umarız sizlere fayda sağlayabilmişizdir bu ve bunun gibi konular için sitemize burdan ulaşabilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Genç Girişimci Bağkur Desteği Nedir? Başvurusu Nasıl Yapılır? Kesin Sonuç!