Genç Girişimci İstisnası, Şartları ve Bütün Detayları

145 Okunma — 09 Mart 2021 12:34
1 UyzjuG8szUZhRdrl6nTlWw scaled

İçindekiler;

Genç Girişimci İstisnası, Şartları ve Bütün Detayları

Genç girişimci istisnası 2021 ülkemizdeki gençlere verilen desteklerden bir tanesidir. Genç girişimci kazanç istisnası ile sizlerde hibelerden faydalanabilirsiniz. Kazancınızdan sonra genç girişimci istisnası gelir vergisi beyannamesini hazırlamayı da unutmayın. Yazımızın detaylarında genel bilgileri ve detayları bulabilirsiniz.

Genç nüfusu oldukça fazla ve gelişmekte olan ülkeler arasında olan Türkiye’de gençlere yatırım yapmak oldukça önemli… Genç nüfusun üretimin fazla olduğu alanlarda çalışması ve iş kurması ülkemiz potansiyeline de olumlu olarak yansıyor ve gelişmemizi sağlıyor. Bu noktada gençlerimiz de iş kurarken kesinlikle devletin sunmuş olduğu fırsatları değerlendirmesi ve bunları kullanması gerekiyor. Gelin devletsel ailesi olarak birlikte genç girişimci istisnası neymiş okuyalım;

Genç Girişimci Kazanç İstisnası

genc girismci sartlari

Genç girişimci kazanç istisnasından faydalanabilmek için 29 yaşını doldurmamış ve ilk defa gelir vergisi mükellefi olmanız gerekmektedir. Genç girişimci istisnası ile onay tarihinden itibaren sonraki üç yılda 75.000 liraya olan kadar gelirden vergi alınmamaktadır. Tabii siz yine de genç girişimci istisnası gelir vergisi beyannamesini hazırlamalısınız.

Genç Girişimci İstisnası Gelir Vergisi Beyannamesi 

Genç girişimci istisnası gelir vergisi beyannamesi şartlar ne olursa olsun verilmek zorundadır. Kısacası onay tarihinden sonra gelir elde edemesiniz bile beyanname vermek zorundasınız. Bu noktayı atlamamak çok önemli aksi taktirde firmanıza ceza yansıyabilir.

Sizlerde iş kurmayı düşünüyor ve istisnalardan faydalanmak istiyorsanız bu sayfaya yorum olarak mailinizi atın ve bir gün sonra sayfayı tekrar ziyaret edin. Sizlere detaylar konusunda yardımcı olalım. Genç Girişimci İstisnası 2021 için bize uğramaya devam edin.

 

Devletsel.com ekibi olarak sizlere bu makalemizde umarız sizlere fayda sağlayabilmişizdir bu ve bunun gibi konular için sitemize burdan ulaşabilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Genç Girişimci İstisnası, Şartları ve Bütün Detayları