sv

Bankaların Güncel Kredi Faiz Oranları Nedir?

58 Okunma — 21 Şubat 2021 12:40

İçindekiler;

Bankalarla ilgili sizlere beklentilerin tamamını sunmak sitiyoruz. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank ihtiyaç-taşıt-konut kredisi faiz oranları ne kadar? Güncel kredi faizleri hepimiz için önemli. Hem güncel kredi oranları hem de kredilerle birlikte verilen faizler hepimizi etkiliyor. Kredi faiz oranları ile ilgili son dakika haberleri yakından takip ediliyor. Bilindiği üzere bankaların kredi faiz oranları dönem dönem değişkenlik gösteriyor. Bankalar tarafından yapılan bu düzenlemelerin ardından güncel kredi faiz oranları güncel olarak değişiyor.

Bankaların güncel faizleri nedir?

5a3a72d267b0a9235076146a

Pandemi süresince bankada parası olanlara bankaların özel kampanyaları olmuş bir dönem e-vadeli mevduat hesabı olanlara çok düşük faiz oranları verilmişti. Daha sora faiz oranları tekrar güncellendi. Özellikle geçtiğimiz aylarda ilk günlerinde başlatılan bankaların hoş geldin faizi kampanyaları, yatırım yapmak isteyen vatandaşları bir nebze olsun rahatlattı. Bankaların 32 günlük faiz oranlarında az da olsa faiz yükseltmesi, parası olanları sevindirdi. Peki bankada parası olanlar, e vadeli hesap açanlar için faiz oranları artacak mı? Şubat ayında hangi bankalar 32 günlük en yüksek mevduat faiz oranı veriyor? Gelin bunların hepsini güncel olarak inceleyelim ve süreçlere birlikte göz atalım.

Bankalar 32 günlük mevduata verdikleri faiz oranlarını güncellemeye başladı. Geçtiğimiz aylarda bankaların verdiği hoş geldin faizinin özellikle e-vadeli hesap açanlara yüksek faiz vermesi yatırımcıyı endişelendirdi. Vadeli hesap faiz oranlarının düşmesiyle yatırımcılar alternatif kanallar aramaya başladı. Konut, ihtiyaç ve taşıt kredisi indirimi derken bankalar tekrar vadeli mevduata faiz oranlarını yükseltti.

Vadeli mevduat faiz oranları nedir?

bank

Koronavirüs pandemisiyle bankalarda 32 günlük mevduatı olan vatandaşlar, bankaların konut, ihtiyaç ve taşıt kredi kampanyalarının ardından mevduat faiz oranlarını da düşürmesiyle tedirgin oldu. Bankalar aktif rasyosu oranı tutturma zorunluluğu getiren BDKK, bankaların mevduatlarının bir kısmını kredi olarak dağıtma zorunluluğu getirmişti. Bankalar aktif rasyosu oranı tutturamazsa eğer bankalara yüksek oranda para cezası kesilecekti. Bu uygulamalar sonrası bankalar indirimli kredi dağıtmak istemediği için daha az vadeli mevduat hesabı tutma yöntemini seçmesi ile vadeli mevduat faiz oranları yüksek bir miktarda düşmeye başlamıştı.

Bu süreçte bankada parası olan vatandaşların TL hesapları büyük hızda eriyerek enflasyonun çok gerisinde kaldı. Ağustos ayı itibari ile bazı bankalar vadeli mevduat oranlarını tekrar güncellemiş ve değişiklik yapmıştı. Şimdi bankaların konut, taşıt ve ihtiyaç kredilerindeki faiz oranlarını güncellemesiyle 32 günlük vadeli mevduata verilen faiz oranları da güncellendi. Bankaların faiz oranlarını değiştirmesi, bankada parası olan vatandaşları farklı yatırım kanallarını araştırmasına neden oldu. Bazı yatırım fonlarının risksiz oluşu ve sabit bir faiz getirinin olması vatandaşa daha cazip geldi. Peki şubat ayında 32 günlük vadeli mevduata en yüksek faiz veren bankalar hangisi?

Bankaların güncel faizleri nedir?

 • 2021 Şubat ayından en yüksek faiz oranını veren banka geçen aya göre güncellendi. 10 bin liralık 32 Gün Banka Mevduat Faiz Oranları listesine bakalım.
 • Fibabanka’nın 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı yüzde 6 olarak müşterilerine cazip fırsatlar sunuyor.
 • ING Bank Turuncu Hesap ise 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı yüzde 12 olarak müşterilerine cazip fırsatlar sunuyor.
 • Alternatif Bank VOV Mevduat Hesabı ise 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı yüzde 17.75 olarak müşterilerine cazip fırsatlar sunuyor.
 • CEPTE TEP Marifetli Hesap yüzde 7.50’lik faiz oranı ile şubat ayında müşterilerine hizmet veriyor.

Bankalar 10 Bin TL ücrete nasıl bir faiz uyguluyor?

 

 • ING Bank Turuncu Hesap 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Şubat Faiz Oranı % 18.00
 • Alternatif Bank VOV Mevduat Hesabı 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Şubat Faiz Oranı % 17.75
 • Fibabanka 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Şubat Faiz Oranı % 17.00
 • CepteTeb Marifetli 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Şubat Faiz Oranı % 15.00
 • Denizbank 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Şubat Faiz Oranı % 10.35
 • Halkbank 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Şubat Faiz Oranı % 16.00
 • Enpara 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Şubat Faiz Oranı % 14.50
 • HSBC 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Şubat Faiz Oranı % 15.00
 • CepteTeb 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Şubat Faiz Oranı % 15.00
 • Odeabank 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Şubat Faiz Oranı % 12.50
 • İş Bankası 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Şubat Faiz Oranı % 10.30
 • Akbank 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Şubat Faiz Oranı % 13.00
 • Yapı Kredi Bankası 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Şubat Faiz Oranı % 9.00
 • Garanti Bankası 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Şubat Faiz Oranı % 4.50