Hastane Randevusu Sorgulama

1821 Okunma — 18 Temmuz 2020 20:00
E-devlet sisteminin sunmuş olduğu bu kolaylık ile beraber hastane randevu sorgulama hizmeti de sağlamaktadır.
hastane randevu sorgulama nasil yapilir

İçindekiler;

Hastane Randevusu Sorgulama Nasıl Yapılır ?

E-Devlet sistemi üstünden hastane randevusu alma ve sorgulama işlemi ile birlikte vatandaşlar kendilerine ait olan T.C. kimlik numaraları ve PTT şubelerinden aldıkları şifreleri ile girecekleri e-devlet sistemi üstünden istedikleri hastaneden randevu alma şansı olmaktadır. E-devlet sistemi sayesinde randevu alma işlemiyle, artık eskisi gibi hastanede kuyruk beklemeden randevu alma ve muayene olma imkanı doğmuştur. Hastanelerde randevu konusunda rahat etmek için ve herkes için çok daha profesyonel bir çözüm üzerinde durmak için hem yeni hem de güncel bir çalışma sunulmaktadır.

Not: Randevu sorgulama içeriğimiz 2022 yılı için güncellenmiştir.

maxresdefault 2

Birçok büyük firmanın son zamanlarda tamamen internet ortamına geçmesi ve e-devlet sitemi üstünden birçok hizmeti anlık olarak sunması ile birlikte, vatandaşlar artık eskisi gibi sıra bekleme ve zaman kaybının önüne geçilmiş olmaktadır. E-devlet sistemi sayesinde artık bütün işleminizi kurumlara gitmeden kolay ve hızlı bir şekilde yapabilmektesiniz. E-devlet sisteminin sunmuş olduğu bu kolaylık ile beraber hastane randevu sorgulama hizmeti de sağlamaktadır.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi Nedir? Hastane Randevusu Sorgulama.

1200x627 hastane randevu alma islemi nasil yapilir mhrs online randevu sistemi 1579005089587

Merkezi Hekim Randevu Sistemi diğer bir ismiyle MHRS ile beraber internet üzerinden randevu alma ve sorgulama işlemi yapılabilmektedir. Devletin kendine ait olan hastaneleri için vatandaşların hizmetine sunduğu MHR sistemi ile birlikte ister telefon ile arayarak, isterseniz de MHRS mobil uygulama ile beraber e-devlet sistemi üzerinden de randevu alma imkanı sunulmaktadır.

Bu sistem sayesinde hastanelerde eskiden sıra almak için oluşan kuyrukların önüne geçilmiş olunmaktadır. E-devlet sistemi ile birlikte hasta olan vatandaşlar istedikleri devlet hastanesinden, istedikleri doktordan ve istedikleri saatten randevu alabilmektedirler. Bu sayede hem sıra beklememiş olacaksınız hem de çok daha fazlası için bir kolaylık ile karşılaşacaksınız. Bu tarz işlemler için sağlık çalışanlarına da ekstra zahmet oluşturmamış olacağız.

Bu işlemler sayesinde aynı zamanda da sağlık çalışanları da büyük bir refaha kavuşmuş olmaktadırlar. MHRS’den randevu alabilmek için ilk olarak 182’yi telefonla aramanız gerekmektedir. Ayrıca İOS ve Android mağazalarında yer alan MHRS mobil uygulamasını telefonunuza yükleyerek de randevu almanız mümkün olmaktadır. Diğer bir yol ise, e-devlet sistemi üzerinden size ait olan T.C. kimlik numarası ve PTT şubelerinden almış olduğunu kendi şifreniz ile giriş yaparak randevu alabilme imkanına sahipsiniz.

Hastane Randevusu Sorgulama

Hastane Randevusu Sorgulama

182’yi Arayarak Nasıl Randevu Alınır?

182 üzerinden randevu almak için ilk önce, cep telefonunuzdan 182’yi aramanız gerekmektedir. Sonrasında MHRS müşteri temsilcisine aktarılmanız gerekmektedir. Karşınıza çıkan müşteri temsilcisine ilk olarak randevu işlemi alınacak olan hastanın ismini, soy ismini ve T.C. kimlik numarasını söylemeniz gerekmektedir. Daha sonrasında müşteri temsilcisinin size soracağı güvenlik sorularına doğru ve eksiksiz bir şekilde cevap vermeniz gerekmektedir. Doğrulama işleminin tamamlanmasından sonra müşteri temsilcisi ile yaptığınız görüşmede hangi il ve hangi ilçe için randevu almayı istediğinizi söylemeniz gerekmektedir.

Sonrasında ise il ve ilçe seçiminin arkasından kendi isteğinize göre hastane seçmeniz istenecektir. Hastane seçimini de yaptıktan sonra hangi doktor tarafından muayene olmak istediğinizi de belirtmeniz gerekmektedir. Bağlanmış olduğunuz müşteri temsilcisine verdiğiniz bilgiler ışığında istediğiniz hastanede ve sizin istediğiniz poliklinik içinde çalışan doktorların boş randevu günleri size aktarılmaktadır. Bu aktarılan boş randevulardan birini seçmeniz gerekmektedir.

E-Devlet Sisteminden Nasıl Randevu Alınır?

mhrs iha kapak 16 9 1535089243

E-Devlet sisteminden randevu almak için ilk olarak T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile birlikte e-devlet sistemine girmeniz gerekmektedir. Sisteme giriş yaptıktan sonra hizmetler menüsünde yer alan MHRS bölümüne girerek istediğiniz hastaneden, istediğiniz doktordan ve istediğiniz saate randevu alma ve sorgulama işlemini gerçekleştirmeniz mümkün olmaktadır. Bireysel olarak organize edilecek olan ve yeni seçeneklerle birlikte karşımıza çıkarılacak olan her bir fırsatı ve beklentiyi kendinize göre kullanmaya başlayın. Daimi seçenekleri ve fırsatları da bu site üzerinden görebilirsiniz.

MHRS ana sayfasında karşınıza çıkacak olan ekranda tarih, il, ilçe, hastane, doktor, muayene yeri gibi birçok alan gelmektedir. Bu alanları eksiksiz ve dikkatli bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Bu işlemleri yaptıktan sonra randevu ara butonuna tıklamanız gerekmektedir. Sonrasında karşınıza gelecek olan takvimden gün ve saati seçerek randevu alma işleminizi tamamlamış olacaksınız. Online olarak gelişen teknoloji sayesinde herkes için daha etkili, daha yenilikçi ve profesyonel bir yapıda ilerleyen çözümler size de artı sunacaktır.

Bir bakmakta fayda vardır bu yüzden. Bu işlemler sayesinde aynı zamanda da sağlık çalışanları da büyük bir refaha kavuşmuş olmaktadırlar. MHRS’den randevu alabilmek için ilk olarak 182’yi telefonla aramanız gerekmektedir. Mobil cihaz mağazalarında yer alan MHRS mobil uygulamasını telefonunuza yükleyerek de randevu almanız mümkün olmaktadır. Diğer bir yol ise, e-devlet sistemi üzerinden size ait olan T.C. kimlik numarası ve PTT şubelerinden almış olduğunu kendi şifreniz ile giriş yaparak randevu alabilme imkanına sahipsiniz.

806x378 mhrs randevu alma 2020 mhrs hastane randevu nasil alinir iste adim adim randevu alma islemleri 1592922640407

Zaman kaybetmeyin ve sizler de bu süreçleri kendinize göre organize etmeye devam edin. Amacımız tamamen size dair bir yenilik üzerine durmak olduğu için kişisel beklentilerinizi de buradan yürütebilir ve incelemeye başlayabilirsiniz. Geleneksel hizmetler için zaman kaybetmeyin ve çalışmalarınızı da bu süreçlerde kullanmaya devam edin.

Bu işlemleri yaparak kendinizle ilgili aklınıza gelen bütün seçenekleri de güncel olarak kullanın ve pek çok detayı da bu süreçler dahilinde incelemeye başlayın. Rapor yapısıyla birlikte kendiniz için önemli olan seçenekleri kolaylıkla düzenleyin ve detayların tamamını incelemeye başlayın. Daha hızlı ve daha rahat bir yapıda büyüyen, yenilenen ve ihtiyaçlarınıza göre bir çözüm üreten bütün süreçleri kendiniz için de incelemeye başlayın. Kaliteyi, beklentiyi ve estetik yapıyı organize eden sitemiz için daimi seçenekleri ve farklı yaklaşımları kolaylıkla görebilir ve incelemeye başlayabilirsiniz. Daha rahat, daha hızlı ve estetik bir dilde büyüyen, inceleme yapılan her bir seçenek ve farklı yaklaşım için kendinizle ilgili seçenekleri ve fırsatları kullanabilirsiniz.

Devletsel.com ekibi olarak sizlere bu makalemizde umarız sizlere fayda sağlayabilmişizdir bu ve bunun gibi konular için sitemize burdan ulaşabilirsiniz.

 

Sıradaki içerik:

Hastane Randevusu Sorgulama