e
sv

Hastane Randevusu Sorgulama

E-devlet sisteminin sunmuş olduğu bu kolaylık ile beraber hastane randevu sorgulama hizmeti de sağlamaktadır.
Hastane Randevusu Sorgulama

E-Devlet sistemi üstünden hastane randevusu alma ve sorgulama işlemi ile birlikte vatandaşlar kendilerine ait olan T.C. kimlik numaraları ve PTT şubelerinden aldıkları şifreleri ile girecekleri e-devlet sistemi üstünden istedikleri hastaneden randevu alma şansı olmaktadır. E-devlet sistemi sayesinde randevu alma işlemiyle, artık eskisi gibi hastanede kuyruk beklemeden randevu alma ve muayene olma imkanı doğmuştur. Birçok büyük firmanın son zamanlarda tamamen internet ortamına geçmesi ve e-devlet sitemi üstünden birçok hizmeti anlık olarak sunması ile birlikte, vatandaşlar artık eskisi gibi sıra bekleme ve zaman kaybının önüne geçilmiş olmaktadır. E-devlet sistemi sayesinde artık bütün işleminizi kurumlara gitmeden kolay ve hızlı bir şekilde yapabilmektesiniz. E-devlet sisteminin sunmuş olduğu bu kolaylık ile beraber hastane randevu sorgulama hizmeti de sağlamaktadır.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi Nedir? Hastane Randevusu Sorgulama.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi diğer bir ismiyle MHRS ile beraber internet üzerinden randevu alma ve sorgulama işlemi yapılabilmektedir. Devletin kendine ait olan hastaneleri için vatandaşların hizmetine sunduğu MHR sistemi ile birlikte ister telefon ile arayarak, isterseniz de MHRS mobil uygulama ile beraber e-devlet sistemi üzerinden de randevu alma imkanı sunulmaktadır. Bu sistem sayesinde hastanelerde eskiden sıra almak için oluşan kuyrukların önüne geçilmiş olunmaktadır. E-devlet sistemi ile birlikte hasta olan vatandaşlar istedikleri devlet hastanesinden, istedikleri doktordan ve istedikleri saatten randevu alabilmektedirler. Bu işlemler sayesinde aynı zamanda da sağlık çalışanları da büyük bir refaha kavuşmuş olmaktadırlar. MHRS’den randevu alabilmek için ilk olarak 182’yi telefonla aramanız gerekmektedir. Ayrıca İOS ve Android mağazalarında yer alan MHRS mobil uygulamasını telefonunuza yükleyerek de randevu almanız mümkün olmaktadır. Diğer bir yol ise, e-devlet sistemi üzerinden size ait olan T.C. kimlik numarası ve PTT şubelerinden almış olduğunu kendi şifreniz ile giriş yaparak randevu alabilme imkanına sahipsiniz.

Hastane Randevusu Sorgulama

Hastane Randevusu Sorgulama

182’yi Arayarak Nasıl Randevu Alınır?

182 üzerinden randevu almak için ilk önce, cep telefonunuzdan 182’yi aramanız gerekmektedir. Sonrasında MHRS müşteri temsilcisine aktarılmanız gerekmektedir. Karşınıza çıkan müşteri temsilcisine ilk olarak randevu işlemi alınacak olan hastanın ismini, soy ismini ve T.C. kimlik numarasını söylemeniz gerekmektedir. Daha sonrasında müşteri temsilcisinin size soracağı güvenlik sorularına doğru ve eksiksiz bir şekilde cevap vermeniz gerekmektedir. Doğrulama işleminin tamamlanmasından sonra müşteri temsilcisi ile yaptığınız görüşmede hangi il ve hangi ilçe için randevu almayı istediğinizi söylemeniz gerekmektedir. Sonrasında ise il ve ilçe seçiminin arkasından kendi isteğinize göre hastane seçmeniz istenecektir. Hastane seçimini de yaptıktan sonra hangi doktor tarafından muayene olmak istediğinizi de belirtmeniz gerekmektedir. Bağlanmış olduğunuz müşteri temsilcisine verdiğiniz bilgiler ışığında istediğiniz hastanede ve sizin istediğiniz poliklinik içinde çalışan doktorların boş randevu günleri size aktarılmaktadır. Bu aktarılan boş randevulardan birini seçmeniz gerekmektedir.

E-Devlet Sisteminden Nasıl Randevu Alınır?

E-Devlet sisteminden randevu almak için ilk olarak T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile birlikte e-devlet sistemine girmeniz gerekmektedir. Sisteme giriş yaptıktan sonra hizmetler menüsünde yer alan MHRS bölümüne girerek istediğiniz hastaneden, istediğiniz doktordan ve istediğiniz saate randevu alma ve sorgulama işlemini gerçekleştirmeniz mümkün olmaktadır. MHRS ana sayfasında karşınıza çıkacak olan ekranda tarih, il, ilçe, hastane, doktor, muayene yeri gibi birçok alan gelmektedir. Bu alanları eksiksiz ve dikkatli bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Bu işlemleri yaptıktan sonra randevu ara butonuna tıklamanız gerekmektedir. Sonrasında karşınıza gelecek olan takvimden gün ve saati seçerek randevu alma işleminizi tamamlamış olacaksınız.

  • dogaleczane
    6 ay önce

    artık mobil den randevu alınabildiği için kişiler gitmeyeceği muayeneler için de randevu alıyorlar. başkalarının hakkını yeme konusunda dünya birinci seçilebiliriz. Randevu sisteminde başka ne gibi kolaylıklar yapılabilir sizce?

    yorum beğen

Sıradaki içerik:

Hastane Randevusu Sorgulama

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ