İçişleri Bakanlığından Market Genelgesi İle İlgili Yeni Açıklama!

124 Okunma — 04 Mayıs 2021 11:23
Devletsel 9

İçindekiler;

İçişleri Bakanlığından Market Genelgesi İle İlgili Yeni Açıklama!

Özellikle son dakika haberi olarak karşımıza çıkarılan bu yeni durumlarla ilgili olarak, Market Tedbirleri kapsamında yeni bir genelge yayınlandı. Bu genelgeye göre zorunlu ihtiyaçlar dışında herhangi bir ürün satışına izin verilmeyecek.

Bu konuyla ilgili olarak sürecin sancılı olacağını açıklayan yetkililer, temel gıda malzemelerinin satışa sunulacağını ve onun dışında satışların olmayacağını gösteriyor. Bu durum online alışverişlerde bir sıkıntı yaratmıyor. Sadece reel satışlarla ilgili olarak karşımıza çıkıyor.

Yeni market genelgesi neleri kapsıyor?

Yeni market genelgesi özellikle zorunlu temel ihtiyaçları kapsıyor. Kapsam ürünleri dışında herhangi bir ürün satışına izin verilmiyor bu konuda. Aşağıda yer alan maddelere bakarsanız nasıl bir kapsama olduğunu çok daha rahat bir şekilde görebilir ve incelemeye başlayabilirsiniz. Yeni market genelgesi neleri kapsıyor ve nasıl bir ilerleme oluşuyor? Bu süreçler hepimiz için önemli ve bir o kadar da detaylı olarak ön plana çıkarılıyor.

Hangi ürünler satılmayacak?

Marketlerde satılması kısıtlanan ürünler temel gıda, temizlik ürünleri, hayvan yemi ve mamaları gibi ürünler dışında kalan ürünler olacak. Parfüm ve benzeri kişisel bakım ürünleri satılmayacak örneğin. Bunlar dışında alkol, elektronik eşya, oyuncak ve benzeri ürünlerin de satışına izin verilmeyecek. Bu çalışmaların tamamı kişilerin kendine göre ön plana çıkardığı yeniliklerden olduğu için, bakalım yakın zamanda nasıl bir genelge gelecek. Zira insanların trafiğini azaltmak uğruna pek çok çalışma yapılabilir. Her şey daha az vaka sayısı için.

Sigara yasağı var mı?

Açıklanan yeni maddelerde sigara yasağı ile ilgili bir durumun olmadığı söylendi. Bu konuda bir kısıtlama bulunmuyor. Bu kısıtlamalar da sosyal medya dedikodusu olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle pandemi sebebiyle sayıların azalması ve bu konuya dair vaka sayılarının düşürülmesiyle ilgili çalışmalar yapıldığı için, insanlar bu süreçlere en iyi şekilde uymak istiyor. Bu yüzden de sorunlar ortadan kalksın diye yeni tedbirler alınıyor. Bu tedbirler doğrultusunda beklentilerin tamamına tek bir tıklama ile ulaşabiliyorsunuz. Zaman kaybetmeyin ve sizler de bu süreçlere dair pek çok beklentiyi kullanmaya başlayın. Online seçenekler ve hızlı bir yapıda sunulan online alışveriş limitleri için tek bir tıklama işlemi yeterli olacaktır. Zaman içerisinde değişen, yeni bir yapıda hizmet sunan sitemize göz atabilirsiniz.

Süpermarket ve zincirmarketler de bu yasaklara uyacak!

Zabıta görevlileri ve kolluk kuvvetleri bu konuda sürekli denetim yapacaklar ve kontroller eksiksiz yerine getirilecek. Yeni alınan bu kararlar ile herkes bu yasaklara uymak zorunda kalacak. Bu karallar doğrultusunda Umumi Hıfzısıhha Kuralları gereğince kararlar hızlıca ele alınacak. Uygulama aksaklık konusunda bir mağduriyet yaşatmayacak. Bu yüzden de pek çok kişiye dair bir çözüm önerisi sunulmuş olacak.

Yasaklarla ilgili olarak yapılacak olan duyurular ve çözüm önerileri herkesi ilgilendirdiği için yeni bir çalışma karşımıza çıkıyor. Bu yüzden de farklı ve etkili bir hizmet adına tek bir seçenek hepimize katkı sağlayacaktır. Bu konuya dair yeni yasak seçeneklerine göz atabilirsiniz.

Seyahat izin belgesi konusunda, internet üzerinden çalışma yapabilirsiniz. Özellikle seyahat izin belgeleri konusunda ön plana çıkarılan durumlar var. Bu durumlar bireysel olarak da karşımıza çıkıyor. Beklentileri ve yenilikleri kendi içinde değerlendirebiliyorsunuz. Seyahat İzin Belgesi ALO 199 Vefa Sosyal destek hattından ya da e-Devlet üzerinden alınabilir.

E-devlet ekranından seyahat izin belgesi almak için öncelikle T.C kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılıyor. Giriş yapmanın ardında İçişleri Bakanlığı bölümünde yer alan “e – Başvuru” kısmına giriliyor. Seçenekler arasından “Seyahat İzin İşlemleri” seçilerek form dolduruluyor. 65 yaş üstü vatandaşların bu belgeyi alması gerekiyor.

Sıradaki içerik:

İçişleri Bakanlığından Market Genelgesi İle İlgili Yeni Açıklama!