sv

İkinci El Telefon Satışına Yeni Düzenleme Geldi! Herkes Satamayacak!

195 Okunma — 29 Ocak 2021 08:50
ikinci el telefon fiyatlari

İkinci El Telefon Satışına Yeni Düzenleme Geldi! Herkes Satamayacak!

İkinci el telefonlarla ilgili satışlara yeni düzenlemeler geldi. Türk Standartları Enstitüsü tarafından getirilen bu yeni düzenleme ile birlikte satışlar değişiyor. Değişim merkezleri dışında kimse ikinci el telefon satışını resmi olarak yapamayacak.

Akıllı telefon fiyatlarının astronomik seviyelere ulaşmasıyla fiyatlar da değişti.

İthalatı azaltması planlanıyor! Yıllık 500 Milyon Dolar azalma mümkün!

ikinci el telefon

Mobil iletişim konusunda konuşan MOBİSAD derneği başkanı Mustafa Kemal Turnacı, konuşma yaptı. Bu süreçle ilgili olarak detaylı bir açıklama yaptı! Yapılan açıklamaya göre düzenleme pek çok konuda kaliteli satışları destekleyecek kıvamda olacak.

İkinci elde başıboş bir ticaret alanı var.  Kayıt dışılığın çok fazla yaşandığı bir sektör haline gelmiş durumda. İşini hakkıyla yapan işletmelerimize karşı da bir haksız rekabet yaratıyor. Bu ticaretten vergi geliri de elde edilemiyor. Sektörün kayıt altına alınması çok doğru bir adım oldu” şeklinde oldu.

Düzenlemenin amaçlarından bir diğeri de kullanım ömrü dolmamış cihazların yeniden ekonomiye kazandırılması oluyor.  Ve süreçler çok daha fazla kişiye ulaşmış oluyor. ergilerle birlikte cep telefonunda 4 milyar dolarlık bir hacim bulunduğunu söyleyen Mıstaçoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Mıstaçoğlu, düzenleme sonrası bu ticaretin yüzde 20’den fazla bölümünün ekonomiye döneceğini söyledi. Mıstaçoğlu’na göre düzenleme sayesinde ithalatta 500 milyon dolarlık bir azalma olacak.

İkinci el telefonlarda garanti şartı! 1 yıl garantili olmak zorunda!

ikinci el telefon fiyatlari

İkinci el telefon satışlarında 1 yıllık garanti sunulması zorunluluğu getiriliyor.

Faaliyete geçtiğinde bu merkezlere yoğun bir talep olacak” diyen Mustafa Kemal Turnacı açıklama yaptı. Yenileme merkezlerinin 1 yıl garanti sunma zorunluluğunu hatırlatıyor.

Devletsel.com ekibi olarak sizlere bu makalemizde İkinci El Telefon Satışına Yeni Düzenleme Geldi! Herkes Satamayacak! konusunu ele aldık bu ve bunun gibi konular için sitemize burdan ulaşabilirsiniz.

Sıradaki içerik:

İkinci El Telefon Satışına Yeni Düzenleme Geldi! Herkes Satamayacak!