sv

İnstagram’da Çekiliş Yapma

64 Okunma — 20 Şubat 2021 12:05
LY5KMzrCrCISNUg2

Son yıllarda, yeni takipçiler çekmek ve marka bilinirliğini artırmak için İnstagram’da güvenmek çok popüler bir pazarlama yöntemi haline geldi. Birçok marka, tüketicilerle etkileşim kurmak ve onları çekmek için bu yöntemi kullanır. İnstagram’da çekiliş yapma bunun yanı sıra hem etkileşimi hem de takipçi sayısını artıracaktır. bu çekilişlerden iyi sonuçlar alabilmek için çizim yaparken bazı hususlara dikkat etmeniz gerekiyor. Bu kılavuzda, çekiliş sonuçlarını ve ödüllerini artırmak için ihtiyaç duyduğunuz önlemleri tanıtacağız. İnstagram’da çekiliş çekmeniz gereken şeylerden biri ilginç bir ödül. Şanslı çekilişe katılma şansınızı artırmak için ödülünüzü belirlemeniz ve katılımcılara teklif edilecek ürünleri çekiliş öncesinde göstermeniz gerekiyor. Ödülün ölçeği daha yüksek katılımla sonuçlanacaktır. Web sitenizden satın alabileceğiniz geçerli ortak kuponların yanı sıra belirli ürünleri hediye olarak verebilirsiniz. Hediye ürünlerinin kupon kodlarından daha popüler olduğu unutulmamalıdır.

İnstagram çekiliş sürecine katılımı artırmak için katılım koşullarını basit tutmak önemlidir. Çok karmaşık katılım koşulları, kullanıcıların katılmasını engelleyebilir. Bu nedenle, katılım için gerekli koşulların birkaç adımda tamamlanması gerekmektedir. Çekilişlerde yaygın olarak kullanılan yöntemde, kullanıcıların gönderinin altındaki arkadaşlarını işaretlemeleri ve katılmak için sayfayı takip etmeleri gerekmektedir. İnstagram’da çekiliş yapma takipçi sayısını artıracaktır.  Ayrıca birden fazla hesabı birleştiren bir çekilişte çekilişe katkı sağlayan hesabın takip edilmesi gerekir. Etkili pazarlama yapan şirketler genellikle ikinci yöntemi tercih eder. İnstagram çekiliş sürecini çok uzun süre tutmak başka bir hatadır. Süreç uzatıldığında kullanıcı hızlı hareket etmeyecektir. Onlara fırsat kaybettiklerini hissettirmek için çekiliş süresini 1-3 gün ile sınırlamalısınız.

LY5KMzrCrCISNUg2

Bu süreç uzatılırsa katılım azalabilir. Hesabınızın kapsamı ve etkileşimi yüksekse, katılımı artırmak için çekilişi 24 saatle de sınırlayabilirsiniz. Çekiliş terfi etmezse, katılım oranı çok düşük olabilir. Bu nedenle instagram çekiliş sürecini iyi yönetmeniz ve tanıtmanız gerekiyor. Bu çekiliş yalnızca sosyal ağlarda oynarsanız, bu çekiliş diğer sosyal hesaplarda duyurabilirsiniz. Promosyonun şanslı çekiliş tarihini ve ödüllerini gönderinin açıklama bölümünde, ayrıca şanslı çekilişin etkili katılım koşullarını ve sosyal ağlarını duyurmanız önemlidir. İnstagram çekilişinin sonuçlarını belirlerken ve instagram çekilişinin sonuçlarını yorumlarken, sonuçların adil olduğunu da kullanıcılara göstermelisiniz. instagram çekilişinin sonucunu belirlemek için rastgele seçmeli ve sonucu ekran görüntüsü ile paylaşmalısınız. Böylece adil bir çekiliş yapmış olursunuz.