sv

Instagram’dan Nasıl Para Kazanılır?

58 Okunma — 20 Şubat 2021 12:43
unnamed 1

İçindekiler;

Yaklaşık olarak 1 milyar kullanıcı sayısına sahip olan Instagram, ilk çıktığı yıllarda yalnızca bir fotoğraf editleme uygulaması olarak kullanılmaktaydı. Zamanla büyük bir indirme sayısına ulaşan uygulama, bu zamandan sonra kişilerin fotoğraflarını yükleyerek paylaşımlarını gerçekleştirdiği bir platform haline geldi. Günümüzde ise birçok yenilik getirilmiş bir sosyal medya platformu olarak kullanılmaya devam edilmektedir. Instagramın zaman içerisinde sahip olduğu yeniliklerden biri de ticaret işlemleridir. Günümüzde Instagram üzerinde çeşitli dükkanlar açılarak ürünler satışa sunulabilmektedir. Peki, bu işlemler nasıl gerçekleştirilir ve Instagramdan nasıl para kazanılır ?

Reklam Yaparak İnstagram’dan Para Kazanmak

Günümüzde birçok Instagram hesabı, çeşitli reklamlar alarak bir gelir elde etmektedir. Tabi bunun için öncelikle yüksek takipçili ve etkileşimli bir hesaba sahip olmak gerekmektedir. Instagram üzerinden satış yapmak yerine fenomen olarak gelir elde etmek istiyorsanız hesabınızı büyütme adına çalışmalar yapabilirsiniz. Kaliteli içerikler üretmek ve çekiliş gibi etkinler hesabınızın büyümesine yardımcı olmaktadır. Bunun sonucunda çeşitli firmalar ile reklam üzerinden çalışma imkanı yakalayabilirsiniz.

Satış Yaparak Instagram’dan Para Kazanmak

instagramdan nasil para kazanilir

Instagram üzerinden gelir elde etmenin diğer bir yolu ise satış yapmaktır. Satış yapacağınız ürün tamamen kendi el emeğiniz ya da toptan satın alacağınız bir ürün olabilir. Bu noktada karar kıldıktan sonra Instagram üzerinden ürünlerinizi paylaşarak belirli bir kitleye ulaşım sağlamanız gerekmektedir. Yüksek takipçi ve etkileşim gibi unsurlar keşfete düşme ihtimalinizi arttıracağından ürünlerinizin görünürlüğü de artacaktır.

Kaliteli Görsel ve Video Oluşturmak

Satışını yapacağınız ürünün gerekirse stüdyo ortamında bir fotoğrafını ya da videosunu oluşturabilirsiniz. Ürünlerin reklamının yapıldığı kısa filmler de oldukça dikkat çekmektedir. Bu noktada bulanık ve düşük kalitedeki fotoğrafları paylaşmak oldukça büyük bir hata olacaktır.

Ürünlerin Açıklamalarını Yapmak

Instagram’dan nasıl para kazanılır ? dendiğinde akla gelen diğer bir madde ise ürün açıklamalarının detaylı bir şekilde yapılmasıdır. Ürünlerin kumaşı, üretiminde neler kullanıldığı gibi detayları açıklamak müşterilerin aklındaki soruları giderecek ve ürüne olan ilgisini arttıracaktır. Siz de paylaşım yaptığınız ürünlerin açıklamalarını detaylı bir şekilde yapabilirsiniz.

Tanıtım

Ürünlerinizin daha çok kişiye görünmesi adına Instagram işletme hesapları üzerinde bulunan tanıtım işlemlerini yapabilirsiniz. Bu noktada uygun fiyatlarla belirleyeceğiniz süre boyunca tanıtımını yaptığınız ürünler birçok kişinin sayfasında ve hikaye kısmında görünecektir.