sv

İstanbul Sözleşmesi Nedir? İstanbul Sözleşmesinden Türkiye Neden Çıktı? İşte Detaylar!

101 Okunma — 20 Mart 2021 18:08
istanbul sozlesmesi ve cinsiyet esitligi nedir h444973 af0c5

İstanbul Sözleşmesi Nedir? İstanbul Sözleşmesinden Türkiye Neden Çıktı? İşte Detaylar!

Kadına yönelik şiddetle ilgili olarak karşımıza çıkan problemlerle ilgili olarak bütün yeni duyuruları online olarak takip edebilirsiniz. İstanbul sözleşmesi de bu tarz bir gelişimin ürünü diyebiliriz. Bu yüzden de geniş ve beklentilere cevap veren bir anlaşma ve sözleşme oluyor. Ama Türkiye dün gece bu sözleşmeden hızlı bir şekilde çıkış yaptı ve tek imza ile ayrıldı. Peki ama neden? İşte detaylar.

kapak 092452

Resmi Gazete’de 8 Mart 2012’de yayımlandı. Avrupa Konseyi üye devletleri ile bazı ülkeler tarafından imza altına alındı. Sözleşme, onay yeter sayısına(10) ulaştığı 1 Ağustos 2014’te yürürlüğe girdi. 12 bölüm 81 maddeden oluşuyor.

Maddelere baktığnız zaman kendinize göre ve kendinize yönelik güncel seçenekleri de düzenlemiş oluyorsunuz. Çünkü genellikle kadına şiddet konularında gündem olan bu sözleşme, insanlara dair de yeni ve etkili duyuruları ön plana çıkarmakta idi. BU yüzden kadınlara yönelik şiddet konusunda da bir şekilde sözleşme ile global açıdan korunma altında idi. Bu yüzden insanlar bu sözleşmeden neden ayrıldığımızı henüz bilmiyor. Çünkü bu konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı ve herkes bu sürecin takipçisi olacak gibi görünüyor.

İstanbul Sözleşmesi neleri kapsıyor?

Kadına şiddet olaylarından tutun da taciz olaylarına varıncaya kadar geniş bir yapıda ilerlediğini söyleyebiliriz. Bu yüzden bu durumları kendi içinde de değerlendirmek adına bu sözleşme seçeneklerini kullanabilir ve rahatlıkla üstesinden gelebilirsiniz. Ama tabi sözleşmeden ayrıldığımız için henüz bu konuda net bir çalışma yapılmadı ve ilerlemeler de bu konularda ön plana çıkarıldı diyebiliriz. Detayların ve beklentilerin, hızlı gelişmelerin ve süreçlerin içerisinde daimi bir yenilik hepimizi bekliyor. Zaman kaybetmeyin ve sizler de bu sözleşme içeriklerine ve beklentilerine kolaylıkla ulaşmaya başlayın. Daha rahat, daha etkili ve hızlı bir yapıda ön plana çıkarılacak olan bu hizmetler için tek bir tıklama yeterli olacaktır.

Sözleşme ile ilgili genel seçenekleri bu şekilde görebiliyoruz. İstanbul sözleşmesi genellikle kadınlara yönelik şiddet, taciz, darp, zorlama ve benzeri özgürlük kısıtlayıcı konularda ön plana çıkarılıyor. Bu yüzden de seçenekler adına bu beklentileri rahatlıkla takip edebiliyorsunuz. Sizin için değerli olan, önemli olan her şeyi bu şekilde sunuyor.

Devletsel.com ekibi olarak sizlere bu makalemizde umarız sizlere fayda sağlayabilmişizdir bu ve bunun gibi konular için sitemize burdan ulaşabilirsiniz.

Sıradaki içerik:

İstanbul Sözleşmesi Nedir? İstanbul Sözleşmesinden Türkiye Neden Çıktı? İşte Detaylar!