sv

Kariyer Gelişimi İçin En Iyi Kitaplar

95 Okunma — 05 Eylül 2020 07:27
Kariyer Gelişimi İçin En Iyi Kitaplar

Kariyer Gelişimi İçin En Iyi Kitaplar Hangileridir? Bugün 3 güzel kişisel ve kariyer gelişimi kitaplarına sizlere anlatacağız. Makale kısa fakat içeriği oldukça yoğun olacak.

1- İlk kitap önerim Mümin Sekman’in kitaplarından. Başlıca kitaplardan bir tanesi adı Kişisel Ataleti Yenmek. Kitap genel olarak yılgınlık, yorgunluk ve erteleme alışkanlığı ile başa çıkma yollarına değiniyor. Eminiz sizin de olmuştur bazı günleriniz. Spora gitmek istemediğiniz, eve gelip sadece televizyon karşısında zaman geçirmek ve hiçbir şey yapmak istemediğiniz günler bu kitap bence bunun için mükemmel. Özellikle yapmanız gereken ve yapmak istemediğiniz zamanlarda okunması gerekenlerden biri. Eğer bu tarz duyguları yoğun olarak yaşıyorsanız ve çok sık oluyorsa çözüm harekete geçmek konusunda yardımcı olabilecek.

Kariyer Gelişimi İçin En Iyi Kitaplar

Kariyer Gelişimi İçin En Iyi Kitaplar[1]

2- ikinci kitap ise yine Türkçe adı:İş Yaşamında Genel Olarak Ufak Şeyleri Dert Etmeyin.  Yazarı ise Richard Carison. Bu kitap aslında bir seri. Sadece 1 saatiniz olsa ne olursa olsun mutlu olabilirsiniz gibi farklı kitapları var. Pozitif düşünme, sağlıklı kalma ve ne olursa olsun negatiften uzak kalma gibi bir çok başarı hikayesinden bahsediyor. Gerçekten işe yarayan önerilerde bulunuyor ve USA Today’de en çok satılan 1 numaralı kitap seçilmesinin bir sebebi var deyip noktalandırıyoruz.

 

3- Kitap okumuyorsanız ve ingilizcenizi bir şekilde geliştirmek istiyorsanız bu kitap size hem dil hem içerik konusunda yardımcı olacaktır kitabın adı: Pause. Yazarı ise Rachael O’Meara  Yazarı Google’da çalışan çok başarılı bir bayan iş konusunda kendinize stres yaratıyorsanız, etrafınızda olan bitenler sizi bir şekilde negatif bir girdabın içine çekiyorsa nasıl bir çizgide gidip başarıyı yakalayabileceğiniz konusunda fikir arıyorsanız, bu kitap size gerçekten yardımcı olacaktır. Yazarın verdiği teknikler ciddi anlamda gerçek hayatta aynı gün uygulayabileceğiniz ve sonuç alabileceğiniz çözümler bulacaksınız.