sv

Kayak Tatilleri

146 Okunma — 23 Şubat 2021 09:17
kayak yapmak egzersiz

Kayak Tatilleri

Devletsel ailesi olarak sizlere yeni içeriklerle merhaba demek isteriz. Yaz aylarında geçen deniz, kum ve sahil üçlemesi ile dolu olan tatillerden farklı bir arayışta olanlar için kayak tatilleri iyi bir tercih olacaktır. Hem ülkemizde hem de dünyada bulunan sayısız kayak merkezlerinde güzel bir tatil geçirebilirsiniz. Kayak tatilleri için gittiğiniz yerlerde mutlaka oldukça güzel manzaralarla karşılaşacaksınız. Çam ağaçlarını süsleyen karların vermiş olduğu o muhteşem hava sizlerin huzurlu günler geçirmenizi sağlayacaktır.

Türkiye’deki kayak merkezleri

kayak sporu nedir

Türkiye, yüksek bir coğrafyaya sahip olduğu için dağları kayak truzmi için oldukça elverişlidir. Türkiye’de birden çok kayak merkezi bulunmaktadır. En popüler olan kayak merkezlerini şu şekilde sıralayabiliriz.  Bursa Uludağ Kayak Merkezi, Erzurum Palandöken Kayak Merkezi, Bolu Kartalkaya Kayak Merkezi, Kars Sarıkamış Kayak Merkezi, Kayseri Erciyes Kayak Merkezi, Kocaeli Kartepe Kayak Merkezi, Isparta Davraz Kayak Merkezi, Kastamonu Ilgaz Kayak Merkezi, Erzincan Ergan Dağı Kayak Merkezi ve son olarak Antalya’da bulunan Saklıkent Kayak Merkezi şeklinde sıralayabiliriz. Bunlar öne çıkan kayak merkezileridir. Daha birçok şehirde kayak merkezileri bulunmaktadır. Örnek verilecek olursa Gümüşhane, Samsun, Artvin ve Aksaray gibi şehirlerde de kayak merkezileri bulunmaktadır.

Erzurum Palandöken Kayak Merkezi

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan şehir, altı ay boyunca karla kaplıdır. Palandöken dağlarının eteklerine kurulmuş olan bu kayak merkezi sahip olduğu konaklama tesisleri, pistleri ve en önemlisi de kar kalitesinin çok iyi olması nedeniyle hem yerli hem de yabacı kayak tutkunlarının en sevdiği ve tercih ettiği kayak merkezidir. Palandöken kayak merkezine bu kadar yoğun ilgi gösterilmesinin diğer sebebi ise dünyadaki en uzun ve en dik piste sahip olan kayak merkezilerinin arasında yer almasıdır.

2011 yılında 25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları’na ev sahipliği yapan Palandöken Kayak Merkezi, New York Times tarafından 41 kayak merkezinin bulunduğu listede 18. sırada yer verilmiştir. Farklı pistlerle acemi ya da profesyonel olarak tüm ziyaretçilere en iyi şekilde hizmet vermekte olan Palandöken Kayak Merkezi’nde sadece kayak değil snowboard da dahil olmak üzere diğer kış sporlarını da yapabilme imkânınız bulunmaktadır.

  • Devletsel.com ekibimiz olarak umarız bu makalemizde sizlere bilgi paylaşabilmişizdir bu ve bunun gibi makaleler için sitemize burdan ulaşabilirsiniz

 

Sıradaki içerik:

Kayak Tatilleri